تکرار اشتباهات ملال آور از دروازه‌بان میلیاردی

در انتظار تصمیم قلعه نویی

تکرار اشتباهات ملال آور از دروازه‌بان میلیاردی

دروازه‌بان 33 ساله و با تجربه گل‌گهر به هیچ عنوان مطابق انتظارات در این فصل از چارچوب تیمش حفاظت نکرده است.

به گزارش کرمان ساکر، گل گهر سیرجان شنبه شب و در حالی که حتی می‌توانست با کمی خوش شانسی، سه امتیاز را از فولاد آره‌نا کسب کند، اما با اشتباه عجیب و البته تکراری علیرضا حقیقی، به هیچ امتیازی از این بازی مهم دست پیدا نکرد تا هفتمین شکست فصل خود را متحمل شود.

گل گهر در این بازی دو بار تا آستانه گلزنی و باز کردن دروازه احسان مرادیان پیش رفت و نمایش متعادلی را مقابل فولادی ارائه کرد که به دلیل خستگی و همچین افت روحی بعد از بازی‌های آسیایی، قابل شکست دادن در خانه بود اما امیر قلعه نویی و دیگر بازیکنان گل گهر بعد از پنج پیروزی متوالی در لیگ و جام حذفی، هرگز تصور نمی‌کردند که یک اشتباه باورنکردنی از سوی علیرضا حقیقی، تمام معادلات آن را به هم بریزد و بازی حساب شده تا دقیقه 60 را خراب کند.

حقیقی در حالی که توپ را روی هوا در اختیار داشت، اشتباه بسیار بدی مرتکب شد و با رها شدن توپ از دستانش، بازیکن فولاد را که قصد داشت از این فرصت طلایی و بادآورده استفاده کند، سرنگون کرد و همه چیز را در واقع از بین برد. او سپس خلاف جهت ضربه لوسیانو پریرا حرکت کرد و نتوانست اشتباهش را روی ضربه شیمبا جبران کند و تیمش را در پایان بازی دست خالی گذاشت.

این اشتباه اما اولین اشتباه بزرگ حقیقی در لیگ بیستم نیست. حقیقی در هفته چهارم، اولین اشتباه عجیبش را در بازی پیکان مرتکب شد و پرتاب اوت بلند نادر محمدی را با دستان خود وارد دروازه‌اش کرد تا گل گهر بعد از سه برد متوالی، با یک شکست خانگی صدر را از دست بدهد و با ضعف روحی مواجه شود. حقیقی حتی اجازه نداد تیمش به طور کامل از نظر روحی و روانی بازیابی شود و در بازی استقلال نیز اشتباهی تقریبا مشابه با اشتباه شنبه شب در فولاد آره‌نا مرتکب شد تا زمینه شکست خانگی دیگری برای گل گهر فراهم شود.

حالا حقیقی سومین اشتباه بزرگ خود را در این فصل مرتکب شده تا در روزهای اخیر نیز مورد انتقادات هواداران گل گهر در فضای مجازی قرار بگیرد. این در حالی است که حقیقی جزو بازیکنان گرانقیمت گل گهر در این فصل محسوب می‌شود و قطعا گل گهر که فصل گذشته از ناحیه دروازه در برخی بازی‌ها آسیب دید، وی را برای راحت کردن خیال همه با مبلغی هنگفت جذب کرده تا شاهد ضریب بالای امنیت در چارچوب باشد اما حقیقی پاسخ خوبی به اعتماد سیرجانی‌ها نداده است.

نکته دیگری نیز وجود دارد که حقیقی در این فصل، 6 کلین شیت از مجموع 16 بازی خود ثبت کرده و این آمار مطمئنا برای قلعه نویی کاملا راضی کننده نیست. قلعه نویی بعد از باخت مقابل تراکتور در هفته دوازدهم، حقیقی را نیمکت نشین کرد و 5 بازی متوالی به مهرداد بشاگردی دروازه‌بان دوم تیمش فرصت داد تا شاید حقیقی نیز در این مدت، ذهنش را ریکاوری کند و بتواند در نیم فصل دوم، چارچوب امنی برای سیرجانی‌ها تشکیل دهد اما اشتباه حقیقی و در واقع تکرار اشتباهات ملال آور، باز هم موجب کلافگی قلعه نویی شد.

حقیقی البته بابت این اشتباه خود عذرخواهی کرده و گفته که اشتیاقش برای ثبت کلین شیت، در این اشتباه بی تاثیر نبوده اما هر آنچه که هست، گل گهر با اشتباه تکراری او باز هم زمین را دست خالی ترک کرد. حقیقی بابت این شکست خودمقصر پنداری می‌کند اما باید دید آیا قلعه نویی در بازی مقابل ذوب آهن اقدام به تنبیه این دروازه‌بان گرانقیمت و با تجربه خواهد کرد یا این فرصت را برای حقیقی باقی می‌گذارد که با یک نمایش خوب، از حجم انتقادات بکاهد.

نظرات

نظر دهید