جان مس رفسنجان آلوده به تنش است!

شایعه بازداشت مدیران گذشته و درگیری داخلی در تیم

جان مس رفسنجان آلوده به تنش است!

بحران و حاشیه تمام وجود مس رفسنجان را فرا گرفته و اخیرا نیز شایعه‌ی بازداشت دو نفر از مدیران گذشته، تب باشگاه مس را بالاتر برده است.

به گزارش کرمان ساکر، تساوی مقابل پرسپولیس و پایان دادن به 5 شکست متوالی در آخرین بازی نیم فصل قطعا تاثیری روی حواشی مس رفسنجان نخواهد گذاشت. شرایط تیم فوتبال مس ناشی از اتفاقاتی که در باشگاه مس رفسنجان رخ داده، بسیار وخیم است و ویروس اختلاف به جان اعضای این تیم افتاده است. قبل از بازی مقابل پرسپولیس بود که علی عدنان مدافع عراقی مس رفسنجان بدون اطلاع باشگاه مس، اردوی تیم ساکت الهامی و سپس کشور ایران را ترک کرد تا شاخص‌ترین بازیکن مس به عنوان اولین خروجی احتمالی لقب بگیرد.

این حاشیه از سوی مدافع عراقی قبل از بازی مقابل پرسپولیس برای مس رخ داد اما حاشیه‌ی دیگری نیز پس از بازی از سوی دوربین‌های نزدیک به زمین و بازیکنان ضبط شد. در این صحنه، میثم تیموری و فرشید باقری با سجاد شهباززاده دچار تنش و درگیری فیزیکی شدند و اگر تلاش اعضای کادرفنی و سایر بازیکنان نبود، این درگیری با شدت بیشتر و با قابلیت حاشیه‌سازی بسیار جنجالی‌تر در فضای مجازی وایرال می‌شد. جنجال ناامیدکننده‌ای که در رفسنجان اکران شد، البته از مدت‌ها قبل در تیم مس سایه انداخته و مختص به شرایط اخیر نیست. اختلاف میان ساکت الهامی و برخی بازیکنان مس مدت‌هاست که فاش شده و در نتایج و 5 شکست متوالی نیز با تصاویر تحقیرکننده ناشی از شکست‌های سنگین نمایان شده است.

مشکلات مالی باشگاه مس رفسنجان نقش اصلی را در عملکرد بسیار ضعیف تیم ساکت الهامی و حواشی روز افزونش دارد. مس در این فصل بی تردید یکی از پُر هزینه‌ترین تیم‌های لیگ برتر است و بازیکنان این تیم با قراردادهای خوبی در ابتدای فصل وارد شاکله‌ی مس شدند و حالا مشاهده‌ی مشکلات مالی و خلف وعده از سوی باشگاه، برای بازیکنان مس پذیرفتنی نیست و اگر نخواهیم نتایج مس را حاصل از کم کاری تیم عنوان کنیم، بازیکنان مس انگیزه‌ و تمرکز بسیار پایینی در لیگ و در دیدارهای پایانی نیم فصل داشته‌اند و این موضوع باعث عصبی شدن تمام تیم است و بدین صورت، بازیکنی مثل علی عدنان این شرایط را تاب نمی‌آورد و احتمالا نقش اول سریال جدایی‌ها از مس لقب می‌گیرد و هیچ بعید نیست سایر بازیکنان نیز در چنین مسیری قرار بگیرند.

اما وضعیت آشفته‌ی باشگاه مس رفسنجان تنها یکی از مشکلات است و موضوعی که عمق زیاد حواشی را در رفسنجان بیان می‌کند، شایعه‌ی مربوط به بازداشت دو نفر از مدیران گذشته باشگاه مس است. از رفسنجان خبر می‌رسد که علاوه بر بازداشت دو نفر از مدیران گذشته به اتهام «شکایت طلبکاران» یا «فساد مالی»، بازجویی از برخی اعضای باشگاه مس نیز کلید خورده و التهاب زیادی در این باشگاه رفسنجانی حاکم است. در میان تمام مسائلی که در تیم فوتبال مس وجود دارد و باعث کسب نتایج ضعیف شده، این شایعه به تنهایی می‌تواند ضربه بزرگی را به حیثیت مس رفسنجان وارد کند و مس را دچار عذاب‌های بعدی کند.

بدهی‌های به جا مانده از ادوار قبلی در باشگاه مس رفسنجان بالاتر از 200 میلیارد تومان تخمین زده می‌شود. مشخص نیست در چنین وضعیتی آیا شرکت مس حاضر است قفل باشگاه‌های مس و به خصوص تیم فوتبال مس رفسنجان را باز کند یا خیر؟ شرکت مس قطعا تا حدی می‌تواند «تنبیه» باشگاه‌ها را ادامه بدهد و از جایی به بعد فرار از مسئولیت در قبال باشگاه‌هاست. متاسفانه اقدامات اعضای تاثیرگذار در باشگاه‌های مس رفسنجان و مس کرمان در گذشته آنقدر شائبه برانگیز و فاجعه آور بوده که نفرات کنونی در باشگاه‌ها و تیم‌ها نمی‌توانند راهی برای خروج از بحران پیدا کنند.

نظرات

نظر دهید