اوزونیدیس: امکانات گل‌گهر فراتر از انتظاراتم بود

مهم است که پایگاه ما سیرجان باشد

اوزونیدیس: امکانات گل‌گهر فراتر از انتظاراتم بود

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر اولین نشست خبری خود را در ایران برگزار کرد و به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش کرمان ساکر؛ ماریوس اوزونیدیس ساعات پایانی شب گذشته تهران را به مقصد سیرجان ترک کرد و صبح امروز از امکانات نماینده کرمان بازدید داشت و ملاقاتی هم با مدیران باشگاه برگزار کرد. اوزونیدیس در ادامه به نشست خبری آمد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. مشروح صحبت‌های این مربی را در ادامه این مطلب بخوانید.

*از نظر شخصیتی و فنی عاشق بازیکنان ایرانی هستم   
بخش ابتدایی صحبت‌های اوزونیدیس اینطور مطرح شد:«ابتدا به تمام دوستان عزیز خیرمقدم می‌گویم. ممنون از مدیران باشگاه که این فرصت را به من دادند تا در اختیار آن‌ها باشم. همیشه احساس مثبتی نسبت به ایران داشته‌ام. می‌توانم بگویم اولین مربی ایرانی بود که بازیکنان ایران در تماس بودم. خیلی این کار را دوست دارم. هم از نظر شخصیتی و هم کیفیت فنی عاشق بازیکنانی ایرانی هستم. امیدوارم اینجا با حمایت‌های شما بتوانیم موفقیت‌هایی کسب کنیم. مشخص است که موفقیت تنها از طریق من نخواهد بود و همکاری جمعی می‌خواهد، اما چیزی که من دیدم مطمئنم موفقیت حاصل خواهد شد.»

در ادامه سوال‌های خبرنگاران شروع شد:

*چه مدت با باشگاه در ارتباط بودید و باشگاه به طور مشخص چه درخواست‌هایی از شما داشته است؟
اوزونیدیس - فکر می‌کنم نزدیک به یک ماهی در مذاکره بودیم. دوستان در مورد هدف‌ها و خواسته‌هایشان برای کسب موفقیت و موقعیت‌هایی که به کسب موفقیت منجر می‌شود صحبت کردند. هدف این است که از وضعیت کنونی یک پله بالاتر برویم. این را فهمیدم که در کارشان جدی هستند. من هم تحقیقاتی داشتم و دوستان همه درباره گل گهر مثبت حرف زدند و گفتند سال به سال بهتر شده است. هدف من هم این است که روز به روز و لحظه به لحظه موفق تر و بهتر از گذشته باشیم. احساس می‌کنم که باشگاه زیرساخت های بسیار خوبی را فراهم کرده و امیدورام امسال با حمایت‌های شما سال خوبی داشته باشیم. ما می‌خواهیم از سال‌های گذشته موفق تر باشیم.

*عدم شناخت شما از بازیکنانی ایرانی برایتان دردسرساز نمی‎‌شود؟
اوزونیدیس – اصلا اینطور نیست و آشنایی کاملی با بازیکنان ایرانی دارم و حتی بازی های ملی و باشگاهی را دنبال می‌کردم. قبل از گل‌گهر هم پیشنهاداتی برای حضور در لیگ برتر ایران داشتم. به عنوان یک مربی یونانی این را هم دوست داشتم که با بازیکنان ایرانی کار کنم. بازیکنان ایران را می شناسم و از شخصیت و کیفیت آنها مطلعم.

*آیا بازیکن خارجی ای در نظر دارید که به تیم اضافه شود؟
اوزونیدیس –اول باید موقعیت باشگاه مشخص شود. جلساتی با مدیرعامل باشگاه داشته‌ایم. در ابتدا سعی داریم که تیم را با بازیکنان با کیفیت ایرانی پر کنیم. قوانین را هم کامل می‌دانم. سعی دارم تیم را با بازیکنان ایرانی بسازم و حالا اگر جای خالی بود سراغ بازیکن خارجی هم خواهیم رفت. البته آن بازیکن باید کیفیت بالاتری داشته باشد.

*کارنامه مربیگری شما به دو بخش تقسیم می‌شود. یک بخش بسیار موفقیت آمیز در کشور خودتان یونان، رومانی و آپوئل. نیمه دوم به آسیا بازمی‌گردد و الفیصلی عربستان که کارنامه موفقی نداشته‌اید. آیا تفاوت سطح باعث شد که شما در آسیا موفق نباشید؟
اوزونیدیس –قطعا شما جزئیات را نمی‌دانید و این سوال را می‌پرسید. من در بازی‌های آخر فصل به الفیصلی اضافه شدم و در آستانه سقوط بودند. آیا اطلاع دارید که در آن برهه و هشت بازی ای که من بودم فقط الهلال بود که بیشتر از ما امتیاز گرفت؟! نتایجی که گرفتیم باعث صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد. به نظرم کاری که من انجام دادم خوب بود و به همین دلیل از من خواستند برای فصل هم بمانم. اما شرایط متفاوت بود و دوست نداشتم بمانم. بعد از سقوط اصلا دوست نداشتم بمانم. باز هم تاکید می‌کنم که من موفق بودم و به همین خاطر از من خواستند که با آنها همکاری کنم. ضمن اینکه موفقیت می‌تواند معنای دیگری هم داشته باشد. دوست دارم در مورد جام‌های که گرفتم هم صحبت کنید. بهتر است شما خبرنگاران همکاری کنید در جلسه اول. باشگاه گل گهر برای استخدام من بررسی انجام داده و من هم دوست دارم در تیمی که کار می‎‌کنم موفق باشم و جام کسب کنم.

*شما عاشق کار کردن با جوانان هستید؟ آیا صحت دارد؟
اوزونیدیس – بله.


*پس می‌توان امید داشت که گل گهر جوان تری داشته باشیم؟
اوزونیدیس –با توجه به قوانین جدید فوتبال ایران باید از جوانان بیشتری استفاده کنیم. خیلی از جوانانی که الان در تیم ملی یونان هستند، با من کار کرده‌اند. به کار کردن با جوانان اعتقاد دارم ولی این بستگی به آن‌ها هم دارد. به نظرم تمام مربیان کار کردن با بازیکنان جوان را دوست دارند. به نظرم ما باید به آنها فرصت بدهیم و بعد ببینیم چه می‌شود. دیده‌ام که در ایران بازیکنان جوان خوب کار می‌کنند. از باشگاه خواسته‌ام که جوانان بیشتری در اختیارم بگذارد تا شرایط آنها را بررسی کنیم. البته باز هم به خودشان بستگی دارد.

*شما با کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی همکاری داشته‌اید. سطح فوتبال ایران را چطور می‌بینید؟
اوزونیدیس  - تیم ایران همیشه در سال های اخیر در جام جهانی بوده و این خودش مشخص کننده کیفیت است. از کیفیت بازیکنان ایرانی بسیار رضایت دارم. حتی در مقطعی دنبال استخدام مهدی طارمی بودم. من به کیفیت بازیکنان ایرانی اعتقاد دارم. البته شاید هنوز من نقاط ضعف را ندیده‌ام. البته وظیفه‌ام این است که اگر نقطه ضعفی هم هست بهبود بدهم ولی به طور کلی سطح بالایی دارند.


*آیا باشگاه گل گهر و امکاناتش انتظارات شما را برآورده کرد؟
اوزونیدیس - باور کنید یا نه از چیزی که فکر می‌کردم بالاتر است. قبل از اینکه وارد ایران و سیرجان بشوم، همانطور که باشگاه درباره من تحقیق کرده، من هم درباره باشگاه تحقیق کرده‌ام. به من گفتند اگر فرصت همکاری با گل‌گهر را داری، حتما این کار را انجام بده. باشگاه اعتبار بسیار خوبی در میان اهالی فوتبال در ایران دارد و این خیلی مهم است. چیزی که وجود دارد هم همین را اثبات می‌کند. حالا وظیفه من است که شرایط را روز به روز بهتر کنم.

*آیا از دستیاران ایرانی در کادر خود استفاده خواهید کرد؟
اوزونیدیس  - بله قطعا از مربیان ایرانی استفاده خواهم کرد. من با بازیکنان ایرانی آشنایی داشته‌ام ولی قطعا مربیان ایرانی بیشتر می‌توانند در این زمینه و کسب شناخت بیشتر کمک کنند. ذهنیتی درباره این ماجرا دارم ولی باید با باشگاه برای تصمیم نهایی به جمع بندی برسیم.

*آیا گزینه‌های خود را اعلام می کنید؟
اوزونیدیس- بهتر است به این جزئیات وارد نشویم. در روزهای اخیر جلساتی با مدیران باشگاه داشته‌ایم و در رابطه با این مسائل باشگاه به صورت رسمی اعلام نظر خواهد کرد.

*آیا امکان دارد دستیار اول خود را معرفی کنید؟
اوزونیدیس  - دستیار اولم سالیان سال است که با من همکاری می‌کند و قبلا بازیکن ملی بوده و هنوز هم می‌تواند بازی کند (باخنده). سارکی مربی بدنساز من است. امیدوارم بچه ها دوستش داشته باشند ولی بعید می‌دانم، چون تمرینات بسیار سختی برای بدنسازی خواهیم داشت. آقای دیمیتری هم مربی گلرهای ما خواهد بود که الان در تهران است. سایر اعضای کادر فنی را هم باشگاه به صورت رسمی معرفی خواهد کرد.

*آیا در فصل پیش رو هم گل‌گهر در تهران تمرین خواهد کرد؟
اوزونیدیس - امکاناتی که اینجا دیدم رضایت بخش بود. اما من فقط دو سه روز اینجا بوده ام و برای تصمیم گیری به زمان نیاز دارم. باشگاه متعلق به سیرجان است و مهم است که پایگاه ما همینجا باشد، اما باید فرصتی داشته باشیم و همه مسائل را بررسی کنیم. به طور کلی از نظر زیرساخت شرایطی که وحود دارد، از چیزی که فکر می‌کردم بهتر است. باید با مدیریت به جمع بندی برسیم تا کاری را انجام بدهیم که به نفع تیم باشد.

*شایعاتی درباره جدایی گلرهای تیم وجود دارد. آیا تایید می‌کنید؟
اوزونیدیس - وقتی زمانش فرا برسد، اعلام خواهیم کرد. وقتی به قطعیت رسیدیم از طریق باشگاه اعلام خواهد شد. بهتر است مثبت نگر باشیم. هر اتفاقی که قرار است رخ بدهد، به صورت رسمی اعلام خواهد شد. به شما قول می‌دهم تیمی بسازیم که هواداران به آن افتخار کنند. هدف اصلی ما بازی کردن برای شهر سیرجان و خوشحال کردن مردم است.

عکس‌ها از ابوالفضل امیرزاده

نظرات

نظر دهید