وضعیت هندبال از زبان مدیر کرمانی فدراسیون

وضعیت هندبال از زبان مدیر کرمانی فدراسیون

هندبال ایران بنا به گفته سیدرضا مهدوی، سال مهم و دشواری را پیش رو دارد.

به گزارش کرمان ساکر، سید رضا مهدوی در گفت‌گو با روابط عمومی فدراسیون هندبال، در مورد آخرین شرایط تیم‌های ملی هندبال مردان ایران اظهار کرد: امسال در پنج تیم ملی هندبال مردان ایران اعزام به مسابقات مهم را در پیش داریم و همین هم امسال را در زمره سال‌های بسیار مهم هندبال ایران قرار داده است.

وی در ادامه در مورد آخرین شرایط تیم ملی هندبال مردان ایران اظهار کرد: تاکنون مرحله اول اردوی تیم ملی هندبال مردان ایران با دعوت از دو گروه زیر نظر وسلین وویوویچ برگزار شده و نفرات حاضر در این اردو مورد ارزیابی کادر فنی قرار گرفتند. در مرحله بعدی اردو علاوه بر نفراتی که مورد ارزیابی قرار گرفتند، لژیونرها نیز دعوت خواهند شد.

مدیر تیم‌های ملی هندبال مردان ایران افزود: مهم‌ترین برنامه‌های امسال تیم ملی مردان حضور در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی و البته حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان است و تلاش می‌کنیم با حداکثر آمادگی در رویدادهای پیش رو حضور پیدا کنیم.

وی در ادامه در مورد شرایط تیم‌های ملی هندبال ساحلی بزرگسالان و نوجوانان نیز گفت: مرحله نخست اردوهای تیم‌های ملی نوجوانان و بزرگسالان ساحلی در اصفهان برگزار شد و در دومین مرحله بازیکنان دعوت‌شده تمرینات خود را در زمین ساحلی فدراسیون هندبال در تهران دنبال می‌کنند.

مهدوی خاطر نشان کرد: حضور آنتونیو گرا پی‌شه به عنوان سرشناس‌ترین مربی هندبال ساحلی جهان اتفاق بسیار بزرگی برای هندبال ایران به شمار می‌رود. در حال حاضر تمرینات هر دو تیم ملی هندبال ساحلی به خوبی دنبال می‌شود و امیدوارم در رقابت‌های قهرمانی جهان بتوانیم نتایج خوبی را کسب کنیم.

مدیر تیم‌های ملی هندبال مردان ایران در مورد شرایط تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان نیز گفت: هر دو تیم تمرینات خود را به خوبی دنبال می‌کنند. در حال حاضر اردوی تیم ملی جوانان در سبزوار برقرار است و تیم ملی هندبال نوجوانان نیز در تهران اردوی خود را دنبال می‌کند.

مهدوی افزود: تیم‌های ملی هندبال نوجوانان و جوانان ایران خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی بحرین ‌آماده می‌کنند و امید بسیار داریم در این رقابت‌ها بتوانیم نتایج خوبی را کسب کنیم.

وی با بیان اینکه شرایط آماده‌سازی تیم‌های ملی به خوبی دنبال می‌شود، گفت: امسال برای هندبال ایران یک سال بسیار مهم و البته پرفشار به شمار می‌آید. در بخش مردان پنج تیم ملی را امسال باید عازم مسابقات مهم بین‌المللی کنیم و تلاش داریم برنامه‌های آماده‌سازی هر پنج تیم به بهترین شکل دنبال شود.

مهدوی در ادامه به برگزاری اردوهای تیم‌های ملی در استان‌های مختلف اشاره کرد و گفت: برگزاری اردوهای تیم‌های ملی در استان‌های مختلف اتفاق بسیار خوبی است که سبب توسعه هندبال در سراسر ایران خواهد شد. در زمینه برگزاری اردوهای تیم‌های ملی، فدراسیون هندبال با هیئت‌های استانی متقاضی مشارکت خواهد کرد تا بتوانیم شاهد برگزاری اردوهای تیم‌های ملی در رده‌های مختلف در سراسر ایران باشیم. قطعا برگزاری اردوی یک تیم ملی در یک استان‌ مختلف برای آینده آن استان نیز خوب خواهد بود و از سوی فدراسیون نیز حمایت‌های لازم برای این امر صورت خواهد گرفت.

مدیر تیم‌های ملی هندبال مردان ایران افزود: با توجه به دشواری سال ۱۴۰۱، امیدواریم حمایت‌های لازم از فدراسیون هندبال صورت بپذیرد تا روند رو به رشد هندبال ایران همچنان ادامه پیدا کند. مطمئن باشید هندبال ایران حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و اگر حمایت شود در سال‌های پیش رو شاهد شکوفایی هرچه بیشتر هندبال ایران در عرصه بین‌المللی خواهیم بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امسال یکی از دشوارترین و سخت‌ترین سال‌ها برای هندبال ایران به شمار می‌آید و امیدواریم با یاری خداوند و حمایت و همراهی خانواده بزرگ هندبال ایران شاهد رخ دادن اتفاقات بسیار خوبی در سال ۱۴۰۱ باشیم. در پایان از زحمات و تلاش‌های علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال و تمامی روسای پرتلاش و خدوم هیئت‌های سراسر کشور تشکر و قدردانی می‌کنم.

نظرات

نظر دهید