قهرمانی بدنسازی جهان برای ایران با هدایت مربی کرمانی

قهرمانی بدنسازی جهان برای ایران با هدایت مربی کرمانی

تیم ملی ایران موفق شد با کسب 10 مدال طلا، 7 نقره و 5 برنز به عنوان قهرمانی مسابقات جهانی 2021 اسپانیا دست پیدا کند.

به گزارش کرمان ساکر، هفتاد و پنجمین دوره رقابتهای پرورش اندام قهرمانی جهان 2021 به میزبانی شهر سانتاسوسانای اسپانیا به پایان رسید و ملی پوشان کشورمان موفق شدند بالاتر از رقبا عنوان قهرمانی جهان را در مجموع تمامی رشته ها از آن خود کنند. 

در پایان این رقابتها تیم ملی ایران در مجموع مسابقات پرورش اندام، فیزیک، فیزیک کلاسیک، بادی کلاسیک، ماسکولار و فیتنس صاحب 10 طلا، 7 نقره و 5 برنز شد و بالاتر از رقبا قرار گرفت تا بعد از یک سال وقفه و غیبت در رقابت های جهانی بار دیگر بر سکوی قهرمانی جهان تکیه بزند. آخرین قهرمانی ایران در جهان در سال ٢٠١٩ و در فجیره امارات رقم خورده بود. 

بعد از ایران که با 245 امتیاز قهرمانی مقتدرانه ای را کسب کرد، اوکراین با 170 امتیاز در رده دوم قرار گرفت  و کره جنوبی با 134 امتیاز در رده سوم ایستاد.  

در بین رشته های مدال آور پرورش اندام با 4 طلا، یک نقره و یک برنز بیشترین سهم را در کسب مدال ها داشت. فیزیک کلاسیک نیز تنها رشته ای بود که تمامی نمایندگان آن، صاحب مدال شدند.

هدایت این تیم بر عهده رضا سلطانی نژاد یکی از چهره های مطرح بدنسازی و پرورش اندام کشور بود. سلطانی نژاد اهل کرمان است و افتخارات زیادی نیز در این رشته دارد.

نظرات

نظر دهید