احمد حسن زاده: این بلا را مدیریت ضعیف به سر فوتبال بم آورده است

مربی غیربومی دلسوز نیست و فقط کارنامه می‌خواهد

احمد حسن زاده: این بلا را مدیریت ضعیف به سر فوتبال بم آورده است

ستاره خاطره ساز فوتبال استان و بم نیز به تصمیم گیری ها پیرامون تیم فوتبال شهرداری بم انتقاد وارد کرد.

به گزارش کرمان ساکر، وضعیت شهرداری بم و انتخاب هایی که پیرامون نیمکت این تیم انجام می شود و مشخصا هیچ سودی برای فوتبال شرق استان نداشته، سرانجام اعتراض اهالی فوتبالی بم را برانگیخته و آن ها با نگرانی از انتخاب های عجیب، به دنبال تغییر شرایط هستند. یکی از افرادی که شاید نظرش در خصوص وضعیت فوتبال بم، اثرگذار باشد، احمد حسن زاده است؛ ستاره سابق فوتبال استان کرمان که از شرق استان به مس سرچشمه و سپس مس کرمان و حتی پوشیدن پیراهن تیم ملی نیز پیش رفت و حالا نسبت به وضعیت مدیریتی فوتبال بم انتقاد دارد.

حسن زاده که بی تردید شاخص ترین چهره فوتبالی بم محسوب می شود، در گفتگو با "کرمان ساکر" درباره وضعیت این روزهای خود می گوید: سال گذشته در لیگ سه در مشیز بازی کردم که متاسفانه نتیجه نگرفت. فعلا فوتبال بازی نمی کنم و هنوز اقدامی هم برای مدارک مربیگری انجام نداده ام. باید ببینم شرایط چطور رقم می خورد و امیدوارم بتوانم برای مربیگری اقدام کنم.

درباره انتخاب های غیربومی و تاثیرپذیری مدیران فوتبالی بم از نظرات عده ای در بم که به دنبال منافع شخصی خود عملا هیچ سودی را به فوتبال این منطقه نرسانده اند، سوال کردیم؛ وی گفت: مسئله خوبی را مطرح کردید. این روزها همه به دنبال منفعت خود و جیب خود هستند و به فکر جوانی که همه زندگی خود را برای پیشرفت می گذارد، نیستند. من در بحث مدیریت به دنبال تخریب کسی نیستم و نمی خواهم به اصطلاح کسی را بکوبانم اما عملکرد ضعیف مسئولان فوتبال بم در سال های اخیر هیچ خروجی مثبتی نداشته است. مربیانی را هم از خارج از استان می آورند که به نظرم می توان بهتر کار کرد. از مربیان کاربلد استفاده کنند و برخی نیروهای جوان و با انگیزه شهر بم را هم کنارش قرار دهند. مطمئن باشید رفته رفته جواب می گیرند.

حسن زاده در مورد ارتباط میان انتخاب های شهرداری بم و عدم معرفی استعدادهای بمی در سال های اخیر اظهار کرد: مربی غیر بومی از نظر من آنطور که باید و شاید دلسوز نیست. فقط به این فکر هستند که با هزینه های چه زیاد چه کم بیایند اینجا و برای خود کارنامه درست کنند. وگرنه دلسوز بازیکن شهر نیستند و به همین دلیل هیچ خروجی به لحاظ بازیکن نداریم که این برمی گردد به اشتباهات دوستان. الان می توانند به یک مربی بومی اعتماد کنند و با حمایت محکم از او بهتر نتیجه بگیرند.

وی در پاسخ به اینکه آیا در سال های اخیر کسی از جمع مسئولان فوتبال بم با او برای وضعیت شهرداری بم مشورت گرفته یا خیر، گفت: نه متاسفانه. همانطور که گفتم به دنبال تخریب کسی نیستم اما در بم عده خاصی هستند که خودشان تمام تصمیمات را می گیرند و به نظر کسی هم کار ندارند. به همین دلیل هیچ پیشرفتی در فوتبال بم رخ نداده است. فقط دو سال پیش بود که آقای عزیزآبادی برای پیوستن من به شهرداری بم تماس گرفتند که من گفتم حاضرم کمک کنم ولی شرایط و پیشنهادشان خنده دار بود و مذاکرات ما ادامه پیدا نکرد و من برای نیم فصل به شهربابک رفتم.

در پایان از حسن زاده پرسیدیم که اگر مربیانی که در سال های اخیر به بم آمده اند را با مربیان بومی در دو کفه ترازو قرار بدهیم، آیا وزن مربیان بومی بیشتر نبوده است؟ وی در این رابطه گفت: قطعا مربیان خوبی در استان داریم. مربیانی که به بم آمدند و برای خود کارنامه درست کردند از مربیان بومی بالاتر نبودند. این موضوع به مدیریت بد فوتبال بم برمی گردد و کسانی که فوتبال بم را به دست گرفته اند، خیلی از مسائل را لحاظ نکردند و متاسفانه چنین بلایی به سر فوتبال بم آمده. اینجا استعدادهای زیادی هستند که حیف می شوند و باید به آن ها توجه کرد.

نظرات

نظر دهید