ربیعی-حسینی؛ یک سرنوشت گره خورده

تبانی صنعتی‌ها؟ انگیزه شخصی هم وجود دارد

ربیعی-حسینی؛ یک سرنوشت گره خورده

در دو سال اخیر، جدال‌های مجتبی حسینی و محمد ربیعی در شرایطی برگزار شده که حسینی لبه پرتگاه قرار داشته است.

به گزارش کرمان ساکر، محمد ربیعی در دو فصل اخیر به مجتبی حسینی نباخته است. این شاید بهترین واکنش از سوی استان هشت به نگرانی‌هایی باشد که مبادا مس رفسنجان با تمام توان به اصفهان سفر نکند و اینکه اردشیر سعدمحمدی به دلیل حمایت از مجتبی حسینی، به تیم تحت حاکمیتش دستور کم کاری بدهد. مس با آسودگی کامل مقابل ذوب آهن قرار می‌گیرد و همین موضوع در کنار صنعتی بودن دو تیم، ناخودآگاه شائبه‌ها را به سوی اصفهان می‌کشاند و بی تردید حواس مسی‌ها و ربیعی باید آنقدر جمع باشد که بعد از این بازی مثل بازی سپاهان به هزار نیش و کنایه از جنس تبانی آلوده نشوند.

برای ربیعی و مس که چند روزی درگیر واکنش و پاسخ به حرف و حدیث‌های بازی سپاهان بودند، بازی با ذوب آهن حساس‌تر هم می‌شود اما قبل از نگاه به صنعتی بودن دو تیم، شاید می‌توان انگیزه‌های ربیعی و کری و رقابت پنهان بین او و مجتبی حسینی را هم در نظر گرفت. کری‌ها و رقابتی که اوج گیری آن از فصل گذشته در لیگ یک رخ داد و دو چهره‌ای که روی نیمکت‌های مس رفسنجان و مس کرمان قرار داشتند، بابت اینکه کدامشان بتوانند چشم سعدمحمدی را بگیرند، رقابتی دیدنی را شکل دادند که البته ربیعی در این خصوص موفق‌تر بود.

اما نکته جالب تر از مصاف فوق حساس حسینی و ربیعی این است که سرنوشت حسینی در مواقع حیاتی در دستان و تفکرات ربیعی بوده است. فصل گذشته در ال مسینوی رفت، جایگاه حسینی روی نیمکت مس با نتایج ضعیف متزلزل شده بود و او بعد از شکست یک گله در نیمه اول، تنها یک نیمه فرصت داشت تا از اخراج در مس کرمان رهایی یابد که بهرام رشیدفرخی و طلایی شدن تعویض او این اتفاق مهم را برای حسینی رقم زد؛ یا اینکه در بازی برگشت، ربیعی و تیمش با صدرنشینی و با استرس کمتر به کرمان آمدند و شاید تبانی در آن بازی خانوادگی، راحت‌تر از بازی هفته پایانی لیگ بیستم بود اما مس رفسنجان به مس کرمان سه امتیاز را نداد تا سرنوشت حسینی به هفته‌های آخر و در نهایت ناکامی کشیده شود.

حالا در لیگ برتر با گذشت یک سال، انگیزه‌های ربیعی مقابل حسینی برای دور کردن شائبه‌ها از تیمش بالاست. در حالی که حسینی نتوانسته ذوب آهن را از منجلاب سقوط نجات بدهد، برای سومین بازی متوالی، سرنوشتش در حساسیتی که قابل توصیف نیست، به مس رفسنجان و نقشه‌های ربیعی گره خورده. ذوب آهن به چیزی جز سه امتیاز در اصفهان نیاز ندارد و تیم‌های سایپا و نفت مسجدسلیمان در روزهای گذشته عاجزانه از مسی‌ها خواسته‌اند که نهایت توان خود را در فولادشهر به نمایش بگذارند و باید دید آیا شکست مس در اصفهان، بال‌های پرواز حسینی به سوی لیگ بیست و یکم خواهند شد یا اینکه ربیعی برای محو کردن شائبه‌های قبلی در اصفهان، تیمش را با انگیزه‌های فراوان به قصد اعاده حیثیت به زمین می‌فرستد.

نظرات

نظر دهید