مس را آنقدر چرخاندند که سرگیجه گرفت!

تبعات گمراه شدن سعدمحمدی

مس را آنقدر چرخاندند که سرگیجه گرفت!

هر اندازه که کرمان از ناکامی‌های مس خسته است، مس هم از تغییرات پیاپی و بی سود به فغان رسیده است.

به گزارش کرمان ساکر، شرایط مس کرمان که تا چند هفته پیش با دل قرص به صدر جدول تکیه زده بود، به شکلی باورنکردنی به حالت تکراری سال‌های گذشته در آمده است و در فاصله 5 هفته تا پایان لیگ یک و به خصوص بعد از شکست دیشب مقابل بادران، باز هم شاهد موجی از ناامیدی و همراه با خشم عمومی هستیم که مشخص نیست مسئولیت آن را چه کسی بر عهده می‌گیرد.

در نتایج افتضاح و اخیر مس، اتفاقات مشابه دو سال قبل است که با وجود بیانیه‌های باشگاه مس به نقل از سرپرست این باشگاه، اما اختلافی خرد کننده میان سرمربی مس و سرپرست باشگاه مدت‌هاست وجود دارد و همه چیز مشابه اختلاف مجید مکی زاده و مرحوم نادر دستنشان است. با این تفاوت که دو سال پیش، شرکت مس تمایلی به حل اختلافات نداشت اما این بار اردشیر سعدمحمدی بارها سعی کرد حواشی باشگاه مس را کنترل کند که باید اذعان داشت در این مسیر شکست خورده است!

اختلافات شکننده هفته‌هاست که مس را آزار می‌دهد و به نظر می‌رسد شاکله مس همانند دو سال پیش، همدلی خود را از دست داده و بازیکنان مس با خالی کردن از بار مسئولیت خود، اصلا با ذهنی باز و آرام در زمین ظاهر نمی‌شوند و بیشتر از اینکه نهایت توان خود را در زمین بازی قرار بدهند، در خارج از زمین به دنبال بازیگوشی‌ هستند و مس با وجود بی مسئولیتی در داخل تیم، بی تردید راهی به موفقیت پیدا نخواهد کرد.

این بی مسئولیتی متاسفانه از جایی می‌آید که حتی برخی بازیکنان مس هم باورش ندارند. ابتدای فصل اگر گپ و گفت کوتاهی با هر بازیکن مس داشتیم، همدلی تیمی و انگیزه برای صعود مس جاری بود اما حالا کسی از همدلی خبر نمی‌دهد و مس به حدی در هفته‌های اخیر با تصیمات متنوعی که برای خود می‌بیند، کلافه شده که به نظر می‌رسد هیچکس در این تیم نمی‌تواند ذهن و روانش را ترمیم کند و شاید برخی منتظر پایان فصل هستند تا همانند سال‌های گذشته، بی سر و صدا کرمان را ترک کنند و سپس ادامه زندگی و فوتبال در نقطه‌ای دیگر...

زمانی که در ابتدای فصل همه در کرمان تصور می‌کردند محمود محمودی نیا برای دومین سال متوالی در اتاق مدیریتی باشگاه مس به کار خود ادامه می‌دهد، اما چند روز قبل از شروع بازی‌ها و در حالی که محمودی نیا بابت ابتلایش به کرونا در قرنطینه بود، ناگهان تصمیم عجیبی پیرامون مدیریت باشگاه مس انجام می‌شود و سعدمحمدی به راحتی با فریبی که از سوی اطرافیان نزدیکش به او تحمیل شد، حکم سرپرستی یک مدیر جوان و بی تجربه را برای حضور در باشگاه مس می‌دهد تا در شرایطی بسیار حساس که موجودیت مس در خطر است، اوضاع برای باشگاه و تیم کاملا مبهم شود.

با گذشت چند ماه، مشخص است که آن تصمیم چه ضربه بزرگی را به پیکره باشگاه و تیم مس وارد کرده و آن هماهنگی بین محمودی نیا و مهاجری جای خود را به اختلافات بحران آور از جنس مهاجری-رمضانی داده و در این شرایط، مدیرعامل شرکت مس که تصمیمات نهایی را پیرامون تیم می‌گیرد، همانند ابتدای فصل که اختلاف بین رمضانی و هیات مدیره را با مصلحت اندیشی و به نوعی با ریش سفیدی به حالت تعلیق در آورد، در هفته‌های اخیر سعی کرده اختلاف بین سرپرست باشگاه و سرمربی مس را هم حل کند اما در این بین مس فقط با از دست دادن زمان با ارزش و حیاتی در نیم فصل دوم، روز به روز در باتلاق و بحران فرو رفته است و تصمیمات با گذشت زمان، اثر منفی خود را در مهمترین زمان ممکن نمایان می‌کند.

در هفته‌های گذشته و به خصوص بعد از هر نتیجه ضعیفی که مس در زمین بازی کسب می‌کرد، شایعات پیرامون تغییر در سمت مدیریتی باشگاه یا نیمکت مس قوی‌تر از قبل شنیده می‌شد اما به جای حل مسئله، تغییراتی مثل خروج فرزین رکوعی دستیار مورد اعتماد مهاجری یا ورود مجتبی سرآسیایی با تصمیم سعدمحمدی تنها صورت مسئله را پاک کرده و عملا نه تنها کمکی به مس نشده، بلکه بحران مس را عمیق‌تر کرده است و کسی در کرمان، باشگاه و تیم مس دقیقا نمی‌داند چرا مدیرعامل شرکت مس به مصلحت اندیشی و پادرمیانی تا این حد اصرار می‌کند؟!

بعد از اینکه مس با عدم کسب نتیجه در داخل زمین دچار بحران کوچکی شد، برخی‌ها در کرمان بر این عقیده بودند که مدیرعامل شرکت مس باید هرچه سریع‌تر اجازه بدهد که یا سرپرست باشگاه مس که خواهان تغییر سرمربی و انتخاب محسن عاشوری بود، تصمیمش را عملی کند و یا سعدمحمدی مدیر جدیدی را برای باشگاه مس انتخاب کند تا شاید تیم از دوگانگی در زمین هم خلاص شود اما در این خصوص به نظر می‌رسد مدیرعامل شرکت مس بعد از تصمیم عجیب و شاید اشتباه بزرگ ابتدای فصل بابت برکناری محمودی نیا و انتخاب یک مدیر بی تجربه، علاقه ندارد دوباره پیرامون مدیریت باشگاه تصمیم گیری کند تا تصمیم ابتدای فصلش را هم زیر سوال و ابهام ببرد.

شرایط مس به این دلیل ملال آور می‌شود که این تیم پر ستاره‌ترین تیم تاریخ لیگ یک بوده و احتمالا پر هزینه‌ترین تیم! اما نتیجه آنطور که کرمان انتظار داشت، روی تابلو ثبت نشده و مس رفته رفته وضعیت فوق العاده‌اش را از دست داد و حالا با یکی دو نتیجه ضعیف دیگر، احتمالا برای هفتمین سال متوالی ناکام بزرگ لیگ یک لقب می‌گیرد و کرمان را به خشم وامی‌دارد. کنترل شرایط متاسفانه از قله تصمیم گیری‌ها یعنی از سوی شخص سعدمحمدی مدت‌هاست که از دست رفته و او احتمالا بابت گمراه شدنش پیش از شروع فصل پشیمان باشد. تغییراتی نیز با دستور مستقیم سعدمحمدی به عنوان مدیرعامل محبوب صنعتی-ورزشی برای مس کرمان انجام می‌شود که عصبانیت رفسنجانی‌ها را هم به دنبال داشته و هنوز هم زمزمه تغییرات ملال آور و بی سود شنیده می‌شود که گویای سرگیجه علیه صعود مس است.

نظرات

نظر دهید