آمار خیره کننده‌ای که شهربابک را لیگ یکی کرد

بی رحم، مستحکم و با ثبات

آمار خیره کننده‌ای که شهربابک را لیگ یکی کرد

در بحث لیاقت مس شهربابک برای صعود زودهنگام به لیگ یک، آمار دست نیافتنی این تیم گویای همه چیز است.

به گزارش کرمان ساکر، دیشب مس شهربابک یک سطح دیگر در فوتبال ایران بالا آمد و وحید رضایی در دومین فصل حضورش در استان هشت، توانست با تیمش به شکلی مقتدرانه راهی لیگ یک شود و رویاهای یکی دیگر از مناطق مسی ایران را برآورده کند. صعودی که بی تردید تفکر و اساس آن، از سال‌های قبل گذاشته شده بود و حالا تلاش‌ها برای افزایش سطح در فوتبال به ثمر نشسته و شهربابک می‌تواند از همین امروز بدون دغدغه کارش را برای فصل آینده لیگ یک آغاز کند.

مس که اکنون 52 امتیازی است و سه هفته زودتر به لیگ یک صعود کرده، این موفقیت بزرگ را در آماری می‌بیند که آرام و پیوسته در طول فصل به ثبت رسانده و پیش بینی این صعود، از همان نیم فصل اول دور از ذهن نبود. مس برای کسب بیشتر از 50 امتیاز، 15 برد و 7 تساوی کسب کرده و فقط یک شکست در طول فصل متحمل شده تا شایستگی در بحث نتایج پایانی بازی‌ها، کاملا برای اولین تیم صعودکننده از لیگ دو مشخص باشد.

اما در بحث گل‌های زده و گل‌های خورده، آمار تیم وحید رضایی شگفت انگیزتر است. آن‌ها در جریان بازی‌ها، 32 گل به ثمر رسانده‌اند و فقط 5 گل دریافت کرده‌اند؛ یعنی میانگین 1.4 گل زده و 0.2 گل خورده در هر بازی که این تیم را چه در آمار هجومی و چه در آمار دفاعی، به عنوان بهترین تیم لیگ دو در گروه ب معرفی کرده است. این در حالی است که آمار دفاعی این تیم، قابلیت جستجو در بین لیگ‌های جهان را هم دارد و نباید از آن به راحتی عبور کرد.

تنها شکست مس در این فصل مربوط به بازی رفت مقابل نیروی زمینی تهران است که در دو بازی قبل از نیروی زمینی نیز مسی‌ها مقابل نفت امیدیه و پاس همدان در خانه با ثبت دو تساوی، امتیاز از دست داده بودند اما در ادامه فصل، مسی‌ها هوشیاری خود را بازیابی کردند و با جلوگیری از غفلت‌های پیاپی، از بازی‌های خود با امتیاز و عمدتا با پیروزی خارج شدند تا با استفاده یک ثبات عالی، در نهایت راهی لیگ یک شوند.

هنوز سه هفته به پایان بازی‌های این فصل باقی مانده و مس می‌تواند با خیالی آسوده‌تر، به بهتر شدن آمار خود در جدول بپردازد. اگرچه در بازی‌های پیش رو، سندروم امتیاز دهی برای تیم‌هایی که موفقیت زودهنگامی را کسب می‌کنند، در کمین مس هم هست و باید دید مسی‌ها با فروکش کردن انگیزه خود، امتیازاتی را از دست می‌دهند و تا حدی آمار خود را خراب می‌کنند یا اینکه وحید رضایی، تیمش را مثل یک تیم تشنه به زمین می‌فرستد و مقابل تیم‌های شمس آذر، شهرداری ماهشهر و عقاب، آماری برای جاودانه شدن در تاریخ لیگ دو از مس خواهیم دید.

نظرات

نظر دهید