بررسی شانس مس نوین در پایان یک مسیر پیوسته

باید از درگیری رقبا استفاده کنی

بررسی شانس مس نوین در پایان یک مسیر پیوسته

مس نوین برای صعود به لیگ یک و یا حداقل کسب جایگاه دوم برای حضور در پلی آف، به نظر می‌رسد با سنگ‌های کوچک‌تری نسبت به رقبایش روبرو است.

به گزارش کرمان ساکر، برای مدعی خواندن یا نخواندن مس نوین نیازی نیست که به صحبت‌هایی که کادرفنی این تیم از ابتدای فصل مطرح کرده توجه کنیم یا اینکه گفته می‌شود از این تیم نباید توقع آنچنانی داشت؛ مس نوین بر خلاف تمام سال‌های گذشته، بهترین شرایط ممکن را برای خود فراهم دیده و اگر به ترکیب این تیم که با 5 بازیکن غیر کرمانی و باتجربه‌تر در هفته‌های اخیر چینش می‌شود، نگاهی بیاندازیم، به این موضوع خواهیم رسید که مس نوین بر اساس تفکر سرمربی‌اش به دنبال حضور در کورس صعود است و اگر تاکنون به صراحت از این موضوع صحبت نشده، بی تردید برای دور شدن از محکومیت عمومی است و مس نوین برای حضور در جمع مدعیان صعود، مسیرش را آرام و پیوسته‌ طی کرده و در 5 هفته پایانی، شانس خوبی نیز برای این تیم محفوظ است.

مس نوین در 14 بازی گذشته خود فقط دو شکست را تجربه کرده و در 12 بازی، امتیازاتی به حساب این تیم واریز شده که این روزها و در هفته‌های پایانی فصل، باعث بالانشینی شده است. مس نوین برای بالا بردن شانس خود در جمع دیگر رقیبان، به چیزی جز امتیازهای حداکثری در 5 بازی باقی مانده نباید چشم بدوزد و راه این تیم به سوی هدف بزرگ در لیگ دو فقط با سه امتیازهای متوالی هموار می‌شود که در این صورت، مطمئنا رقیبان در بازی‌های مستقیم خود امتیازهایی را از دست می‌دهند که به سود مس نوین خواهد بود.

نکته مهم در بازی‌های باقی مانده مس نوین این است که این تیم مقابل حریفانی از نیمه پایین جدول قرار می‌گیرد و تنها تیم در جمع مدعیان است که مصافی مستقیم مقابل رقیبان پیش رو ندارد و این یک پوئن مثبت قلمداد می‌شود. مس نوین در سه بازی خانگی خود مقابل اسپاد تهران، محتشم تبریز و آوالان کامیاران قرار می‌گیرد که بازی چهارشنبه مقابل اسپاد به عنوان نزدیک‌ترین تیم به 5 ضلعی مدعیان، نقش مهمی در ادامه راه مس نوین دارد. نوین در دو بازی خارج از خانه نیز در دو شهر بسیار گرم کشور مقابل ایرانجوان بوشهر و فولاد نوین اهواز مصاف می‌دهد که تاکید روی امتیازگیری از بازی‌های خارج از خانه شاید برای مس نوین و هدف این تیم بی معنی باشد.

اما شانس مس نوین برای قرار گرفتن در منطقه سبز جدول به دلیلی بیشتر می‌شود که رقیبان در مصاف‌های مستقیم، با هر حساب و کتابی به سود این تیم امتیاز می‌دهند و مرور بازی‌های باقی مانده مدعیان، حاکی از شانس خوب تیم دوم کرمان است. در حالی که شهرداری همدان با 40 امتیاز صدرنشین مقتدر گروه است، تیم‌های علم و ادب تبریز با 36 امتیاز، ویستا توربین تهران با 34 امتیاز و سپیدورد و مس نوین با 32 امتیاز در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند و نزدیکی امتیازات کاملا گویای رقابت نفسگیر و جذاب برای هفته‌های آینده است.

با مرور بازی‌های باقی مانده، تصور شفاف تری از رقابت جذاب در گروه الف خواهیم داشت:

هفته 22:

مس نوین-اسپاد تهران

علم و ادب تبریز-محتشم تبریز

شهرداری همدان-سپیدرود رشت

ویستا توربین تهران-آوالان کامیاران

 

هفته 23:

ایرانجوان بوشهر-مس نوین

سپیدرود رشت-ویستا توربین تهران

فولاد نوین اهواز-علم و ادب تبریز

شهرداری همدان-ملی حفاری اهواز

 

هفته 24:

مس نوین-محتشم تبریز

ویستا توربین تهران-شهرداری همدان

امید گناوه-سپیدرود رشت

علم و ادب تبریز-آوالان کامیازان

 

هفته 25:

فولاد نوین اهواز-مس نوین

ویستا توربین تهران-ملی حفاری اهواز

سپیدرود رشت-علم و ادب تبریز

شهرداری همدان-امید گناوه

 

هفته 26:

مس نوین-آوالان کامیاران

شهرداری بندرعباس-سپیدرود رشت

علم و ادب تبریز-شهرداری همدان

امید گناوه-ویستا توربین تهران

همانطور که از جریان بازی‌ها در 5 هفته پایانی مشخص است، همه مدعیان به جز مس نوین مصاف‌های مستقیمی با یکدیگر انجام می‌دهند که امتیاز دادن برای هر کدام از تیم‌ها قابل پیش بینی است و مس نوین از زد و خورد مدعیان می‌تواند منتفع شود. در این بین حتی شهرداری همدان نیز به دلیل بازی‌های دشواری که مقابل سه مدعی پیش رو دارد، نمی‌تواند نگاه آسوده‌ای به صدرنشینی‌اش داشته باشد و این تیم که شکاف امتیازی خوبی با رقیبانش ایجاد کرده، در صورت غفلت، به سختی تنبیه می‌شود.

نکته مهم این است که هر مدعی، حداقل 2 مصاف مستقیم با رقیبانش انجام می‌دهد اما مس نوین چنین وضعیتی در پیش ندارد و به نظر می‌رسد سرنوشت تا حد زیادی در دستان این تیم قرار دارد. مس نوین اکنون 32 امتیاز اندوخته دارد و برای اینکه در یکی از جایگاه‌های اول یا دوم قرار بگیرد، نباید در بازی‌های باقی مانده شکست بخورد و برعکس، کسب سه امتیاز حتی در خارج از خانه نیز برای این تیم ضروری است. نوین کمبودی به لحاظ امکانات، مهره، روحیه و در نهایت اعتماد به نفس ندارد و شرایط برای کسب امتیازهای حداکثری و البته استفاده از جنگ مستقیم رقیبان فراهم است و باید دید این تیم در بازی‌های حساس باقی مانده، چگونه از شانس موجود بهره خواهد برد.

نظرات

نظر دهید