هنوز کسی در دربی اشتباه نکرده است!

فقط یک جنگ دیدنی می‌خواهیم

هنوز کسی در دربی اشتباه نکرده است!

حساسیت‌های بالای دربی کرمان خیلی زود پیش از بازی روی پرده‌ی حاشیه رفته و انتخاب کوبل ناقص داوری از کرمان مورد انتقاد سیرجانی‌ها قرار گرفته است.

به گزارش کرمان ساکر، بازی آرمان گهر سیرجان و مس کرمان که باید سه شنبه شب در سیرجان برگزار شود، بی تردید یک جنگ تمام عیار محسوب می‌شود و اگر کسی بخواهد به این بازی شائبه‌های هم استانی بودن وارد کند، در استان کرمان کسی این مورد را از وی قبول نخواهد کرد. در هفته بیست و هشتم مطمئنا قاسم شهبا با آگاهی از شرایط تیمش و با اتکا به همان انگیزه‌های خاصی که مقابل مدعیان دارد، از مهاجری و تیمش اشتباه نمی‌پذیرد و یک بازی بسیار دشوار برای مسی‌ها که هرگونه امتیاز دادن را باید برای خود منع کنند، کاملا قابل پیش بینی است.

یکی از جذابیت‌های دربی آرمان گهر و مس مربوط به همین پیچیده بودن و حساس بودن وضعیت دو تیم در بالا و پایین جدول است که کدام تیم می‌تواند با ارائه یک بازی هوشمندانه و کم اشتباه به سه امتیاز برسد و نبردی که نگاه‌ بالا و پایین جدول را به خود معطوف کرده را به سود خود تمام کند. در این شرایط استان کرمان نیز یک جنگ دیدنی و بدون جنجال را از دربی برای حفظ شأن استان از اعضای دو تیم طلب می‌کند که با توجه به شخصیت رضا مهاجری و قاسم شهبا نیز این انتظار وجود دارد که تصمیمات فنی کاملا برای رفتار دو سرمربی حاکم باشد و آن‌ها به عنوان مربیانی با اخلاق، در جریان بازی حتی نیمکت‌های خود را نیز به آرامش دعوت کنند.

اما اینکه تصمیمات داوری باعث اعتراض نیمکت‌های دو تیم شود، بحثی غیرقابل پیش بینی نیست اما تا زمانی که تصمیمی گرفته نشده و اشتباهی رخ نداده، نمی‌توان صرفا با ذهنیتی بد درباره جریان 90 دقیقه ای و اتفاقات دربی پیش رو قضاوت کرد.

کمیته داوران، اسامی داوران این بازی حساس را اعلام کرده که عباس راکی به عنوان داور وسط و احد سلطانی، صالح عرب آبادی و معین ایزدی با نظارت علیرضا کهوری در کوبل داوری این بازی قرار گرفته‌اند. راکی اهل ایذه است که باشگاه مس در معرفی او به دو اتفاق عجیب مربوط به گذشته اشاره کرده اما سیرجان نسبت به انتخاب سه کمک دیگر از کرمان برای دربی معترض است و به دلیل حضور مس در بالای جدول، انتخاب داوران کرمانی برای کمک به عباس راکی را مورد شائبه قرار داده‌.

حواشی دربی فصل گذشته بین مس رفسنجان و آرمان گهر که در آن هر دو تیم به قضاوت کوبل کرمانی اعتراض شدیدی داشتند و حتی بازی را متوقف کردند، در مسائلی که امروز و قبل از دربی آرمان گهر و مس مطرح می‌شود، بیشترین تاثیر را دارد و به دلیل ذهنیت منفی نسبت به داوران کرمانی که از فصل گذشته حاکم است، انتخاب مجدد داورانی از کرمان، مورد انتقاد شدید سیرجانی‌ها قرار گرفته است.

انتقاد از سوی سیرجان به انتخاب داورانی از کرمان در حالی انجام شده که کمیته داوران فدراسیون فوتبال در این فصل برای تمام دربی‌های فوتبال ایران از لیگ برتر تا فوتبال پایه، از داوران بومی استفاده کرده و در این مورد از کمیته‌های داوران در استان‌ها کمک گرفته است. این بار نیز کمیته داوران فدراسیون فوتبال با آگاهی از جنجال‌های دربی فصل گذشته در رفسنجان و اعتراض شدیدی که به کوبل کرمانی وارد شد، رویه‌ی خود را در انتخاب داورانی بومی برای دربی‌ها ادامه داده است. اگرچه این کوبل می‌توانست با حضور سیدرضا مهدوی به عنوان داور وسط، کاملا از داوران کرمانی چینش شود اما ظاهرا اشتباهات مهدوی در بازی گل گهر و مس در جام حذفی و همچنین تعداد قضاوت‌های اخیر او سبب شده داور وسط از کرمان انتخاب نشود و این مسئولیت حساس به راکی از ایذه سپرده شده است.

همین که سید رضا مهدوی در کوبل داوری قرار ندارد و معین ایزدی نیز مثل دربی فصل گذشته در رفسنجان، به جای داور وسط، به عنوان داور چهارم مسئولیت دارد، احتیاط کمیته داوران برای انتخاب داوران دربی کرمان را نشان می‌دهد. در کوبل داوری بازی سه شنبه، عباس راکی تصمیمات نهایی مربوط به داوری را می‌گیرد و در این بین نیاز به کم اشتباه‌ترین تصمیمات از سوی کمک‌‌های کرمانی‌اش دارد. اما همانطور که اشاره شد، هنوز اشتباهی رخ نداده و همه در استان کرمان باید فقط با تشنج زدایی و دوری از زشتی‌های فوتبال، به افزایش جذابیت دربی کمک کنند و امیدوار باشند که انصاف در جنگ سه شنبه شب روی نتیجه نشان داده شود.

نظرات

نظر دهید