روان بیمار تیمت را درمان کن آقای مهاجری!

مس تصور کند تنهاست و باید به تنهایی بجنگد

روان بیمار تیمت را درمان کن آقای مهاجری!

اینکه برخی‌ها چه در کرمان چه در خارج از کرمان به صعود مس علاقه‌مند نیستند، یک بحث چند ساله است اما اگر این مسائل بهانه‌ای برای شکست‌های تحقیرآمیز خانگی قلمداد شود، یک خودزنی بزرگ‌تر از تمام خودزنی‌های سال‌های گذشته است.

به گزارش کرمان ساکر، در حالی که خوشبین‌ترین هوادار مس کرمان هم تصور نمی‌کرد این تیم برای کسب سه امتیاز خانگی مقابل تیم پایین جدول هیچ انگیزه مشخصی نداشته باشد و بازیکنان این تیم با کمترین حس مسئولیت پذیری، فقط با اشتباهات عجیب خود زمینه سنگین‌ترین شکست خانگی فصل را فراهم کنند، در کمال ناباوری این اتفاقات در زمین بازی رخ داد و مس به جای پاک کردن سه هفته ناکامی در کسب برد، با سه گل در مقابل قشقایی شکست خورد تا عملا به یک تیم بحران زده تبدیل شود و نگرانی‌های قبلی را بابت از دست رفتن صدرنشینی و سپس جایگاه صعود، وارد فاز عصبانیت عمومی کند.

اگرچه نمی‌توان منکر تاثیرگذاری حواشی خارج از زمین علیه کسب نتایج مطلوب مس شد و در روزهای گذشته اتفاقاتی کاملا بر علیه آرامش مس رخ داده بود اما در این خصوص این سوال مطرح می‌شود که نقش باشگاه، کادرفنی و بازیکنان برای مقابله با هجمه‌ها و ناآرامی‌ها چیست و آیا خودِ مسی‌ها نباید برای بازگشت به شرایط مطلوب و امیدوارکننده، ذهنی قوی و زیبا در زمین به نمایش بگذارند؟! در حالی که بازی‌های لیگ یک در هفته‌های رو به پایان که در واقع سرنوشت تیم‌ها نیز در همین مقطع نوشته می‌شود، بیشتر از آنکه نتایجش بر اساس تاکتیک‌های تیمی و مسائل فنی تعریف شود، عمدتا بر اساس ذهن قوی و روح جنگنده نوشته می‌شود و هیچ کسی نیز در این شرایط نمی‌تواند ذهن مس را نجات بدهد، مگر خودِ مسی‌ها.

در این خصوص شاید نقد جدی هم به رضا مهاجری به عنوان نفر اول تیم وارد باشد که کرمانی‌ها از او به عنوان یک مربی با تجربه انتظار دارند برگ آس خود را در شرایط سخت رو کند و مس را منجلاب، بحران و نگرانی رها سازد اما سرمربی مس ابتدا در بازی مقابل خوشه طلایی، با چهره‌ای کلافه و با اشتباهات تاثیرگذار همراه با تیمش از زمین خارج شد و شکست را پذیرفت و دیشب نیز با تغییراتی که اثر مثبتی در روند مس به وجود نیاورد و اتفاقا زمینه شکست سنگین‌تر را فراهم کرد، عملا خودش را به اندازه بازیکنانش از نظر ذهنی و روانی، آشفته نشان داد.

قبل از شروع فصل در کنفرانس خبری سرمربی مس، این نکته به او گوشزد شده بود که کار در کرمان برای صعود مس، تبدیل به یک پروژه سنگین شده و او باید با آگاهی از همه مسائل مس را انتخاب کرده باشد و خودش و تیمش را برای مقاطع پر فشار و نفسگیر آماده کند که اکنون شاید یادآوری این نکات به سرمربی مس خالی از لطف نباشد و او نیز در واکنش به این مورد، از کرمانی‌ها درخواست اتحاد قوی داشت؛ اما سرمربی مس و شاگردانش باید بدانند که قبل از اتحاد قوی، آن‌ها باید مسئولیت پذیری را در قبال یک شهر به صورت تمام و کمال اجرا کنند و با ذهن‌هایی قوی و جنگنده بتوانند علیه تمام سنگ اندازی‌ها قد علم کنند؛ خصوصا که مس تاکنون کمبودی احساس نکرده و بهترین شرایط ممکن مالی و امکاناتی را برای خود فراهم دیده است.

مس از هفته آینده در صدر جدول هیچگونه امنیتی نخواهد داشت و در صورت رقم خوردن برخی معادلات، حتی می‌توان مس را در جایگاه پنجم تصور کرد. این یعنی زنگ خطری که برای مهاجری و تیمش به صدا در آمده و احتمال اینکه مس مثل گل گهرِ دو فصل پیش 8 هفته در کسب پیروزی ناکام بماند اما صدر را حفظ کند، بسیار بعید است و مسی‌ها حقیقتا در هفته‌های گذشته، تصور خامی از جایگاه پایانی خود به دست آورده‌ بودند که این خوش خیالی، حالا تبدیل به آشفتگی شده است. هر اندازه که جریانات داخلی و خارجی علیه مس و صعود این تیم برقرار باشند، اما کرمانی‌ها دوست دارند مس برای خودش و این شهر بجنگد و تمام پرده‌های ناآرامی را کنار بزند. مس دیگر حق اشتباه ندارد و باید به حدی قوی باشد، که خود را در صدر حفظ کند؛ وگرنه رقیبان بی تردید این همه تعلل و سردرگمی را را با لطف‌های بیشتر پاسخ نمی‌دهند.

نظرات

نظر دهید