مهاجری و بازگرداندن مس به تنظیمات اصلی

مهاجری و بازگرداندن مس به تنظیمات اصلی

ترکیب مس در رشت مجددا با بازیکنانی چینش شد که در هفته‌های گذشته به جز بازی خوشه طلایی به کار گرفته می‌شد.

به گزارش کرمان ساکر، دیروز در شروع هفته بیست و چهارم بازی‌های لیگ یک، مس کرمانِ صدرنشین در رشت به مصاف چوکای تالش رفت. تیمی که با وجود غیبت مهدی پاشازاده سرمربی خود نیز انگیزه‌های زیادی مقابل مس داشت و حتی در دقایق ابتدایی بازی نیز دروازه سجاد بیرانوند را باز کرد و با حضور پر تعداد در زمین خودی به دنبال حفظ برتری بود اما قدرت هجومی مس مانع پیروزی تیم قعر جدولی شد و حتی اگر مسی‌ها در دقایق پایانی، حوصله بیشتری در حملات خود به خرج می‌دادند، کامبک و ثبت پیروزی خارج از خانه کاملا ممکن بود.

اما نکته مهم، ترکیبی بود که رضا مهاجری برای این بازی انتخاب کرد. ترکیبی مشابه با 5 بازی ابتدایی نیم فصل دوم که باعث صدرنشینی مقتدرانه مسی‌ها شده بود اما در بازی خوشه طلایی تغییرات زیادی داشت و هفته گذشته در شکست خانگی بی تاثیر نبود. با این حال استفاده از محمدرضا پورمحمد و امیر طاهر در سمت راست و چپ خط دفاعی، مشخصا مقابل چوکا به قدرت حملات مس اضافه کرد و محمد علی نژاد نیز بعد از نمایش ضعیف در بازی خوشه طلایی به عنوان یک مدافع راست، دیروز در نقش یک هافبک کناری بارها دفاع چوکا را آزار داد و در نهایت گل تساوی تیمش را نیز به نام خود ثبت کرد تا سومین بار برای مس گلزنی کند.

همچنین حمید گلزاری با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت خود بعد از جراحی آپاندیس، در ترکیب اصلی مس قرار گرفت و کمی جلوتر از حمید طاهری فرد به کار گرفته شد. اگرچه به نظر می‌رسید که دوری گلزاری از شرایط بازی، منجر به فاصله گرفتن او از آمادگی مطلوب شده و بی تردید مهاجری و مس روی آمادگی این بازیکن در هفته‌های حساس آینده، بیشتر حساب می‌کنند و نیاز مبرمی به نمایش خوب این هافبک موثر دارند. شاید مهاجری نیز با قرار دادن گلزاری در ترکیب اصلی، قصد داشت هرچه سریع‌تر او را به فرم خوب برگرداند و در بازی‌های آینده از او بهره بیشتری بگیرد.

دیگر تغییر در ترکیب مس، مربوط به ورود عظیم گوک به جای علی تهامی در دقیقه 70 است. زوج میانی مس در خط دفاع با حسین حیدری و علی تهامی برای پنجمین بازی متوالی وظیفه حفاظت از دروازه و کمک به سجاد بیرانوند را به عهده داشت که البته با توجه به نوع گل دریافتی مس، نمره قبولی به خط دفاع مس تعلق نمی‌گیرد اما مهاجری بعد از 430 دقیقه سرانجام تصمیم گرفت تغییراتی در خط دفاع ایجاد کند و با ورود گوک، احتمالاتی را برای بازی‌های آینده به وجود بیاورد.

مس در رشت تلاش‌های فراوانی برای کسب امتیازات کامل انجام داد اما گل زودهنگام چوکا، توان زیادی از مس برای شکستن سد دفاعی چوکا گرفت و مهاجری با وجود تغییراتی که در جریان بازی برای افزایش فشار و هجوم روی حریف انجام داد، فقط یک بار موفقیت شاگردانش را در امر گلزنی دید. با این حال مس همچنان صدرنشین لیگ یک است و البته رقیبان هم فرصت بیشتری به این تیم برای عدم کسب امتیازات کامل از یک بازی نمی‌دهند.

نظرات

نظر دهید