ملی پوش مس: رقیبان ما تیم‌های با کیفیتی هستند

ملی پوش مس: رقیبان ما تیم‌های با کیفیتی هستند

افشین صادقی بازیکن ملی پوش تیم هندبال مس کرمان که به همراه این تیم آماده حضور در رقابت های جام باشگاه های آسیا می شود، سطح این مسابقات را بسیار بالا می داند.

به گزارش کرمان ساکر، صادقی درباره حضور تیم مس کرمان در جام باشگاه‌های آسیا می گوید: دو تیم صنعت مس کرمان و نیروزی زمینی کازرون دو نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا هستند که قرار است از 22 خردادماه به میزبانی جده عربستان برگزار شود. این مسابقات سطح کیفی و فنی بالایی دارد و تیم‌های عربی از بازیکنان خارجی باکیفیت و گا‌ها نام آشنا نیز استفاده می‌کنند. تمرینات تیم خود را برای حضور در این رقابت ها آغاز کردیم و تلاش می کنیم که نتیجه خوبی در این مسابقات کسب کنیم.

این بازیکن ملی پوش هندبال مس در رابطه با وضعیت هندبال کشور و در خصوص میزبانی ایران از مسابقات هندبال قهرمانی آسیا اظهار داشت: نه تنها من بلکه تمام جامعه هندبال واقعا از کسب این میزبانی خوشحالیم؛ چراکه این میزبانی فرصتی خوب و طلایی برای هندبال ایران است، زیرا چهار تیم برتر این مسابقات سهمیه حضور در جام جهانی را کسب خواهند کرد؛ بنابراین باید با تمام قدرت و آمادگی کامل در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنیم تا با استفاده از فرصت میزبانی سهمیه جهانی را نیز کسب کنیم. کسب سهمیه جهانی حتی در ایران هم کار سختی است و نیازمند برگزاری اردو‌های مداوم، باکیفیت و منظم و همچنین داشتن تمرینات بدنسازی خوب است.

وی تصریح کرد: باید از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببریم، زیرا مسابقات قهرمانی آسیا برای کشور‌های عربی همانند ایران بسیار مهم و حائز اهمیت است و تمام تیم‌ها برای کسب سهمیه جام جهانی با جان و دل تلاش می‌کنند. دلیلش هم اینست که در المپیک تنها یک تیم از آسیا سهمیه می‌گیرد، اما قاره آسیا دارای چهار سهمیه در جام جهانی است؛ به همین دلیل تیم‌های آسیایی تلاش می‌کنند با حضور در جام جهانی بتوانند خودشان را نشان دهند.

صادقی افزود: برای کسب سهمیه جام جهانی باید 20 بازیکن آماده و با اعتماد به نفس بالا داشته باشیم. متاسفانه در سال‌های گذشته مربیان تیم ملی، در انتخاب نفرات همیشه لژیونر‌ها را به بازیکنان داخلی ترجیح می‌دادند و تمام فکر و ذکشان بازیکنان لژیونر شده بود. من هم قبول دارم لژیونر‌ها به دلیل داشتن تجربه بین‌المللی می‌توانند در خیلی جا‌ها کمک حال تیم ملی باشند، اما نباید با بی‌توجهی با دیگر بازیکنان باعث کاهش انگیزه و اعتماد به نفسشان شد. در سال‌هی قبل تیم ملی متکی به 6-7 بازیکن بود که واقعا هم ستاره‌های هندبال ایران هستند، اما روی نیمکت بازیکنان جایگزین خوبی نداشتیم و آن‌هایی هم که بودند از نظر اعتماد به نفس در سطح پایینی قرار داشتند و وقتی وارد زمین می‌شدند کاراریی بازیکنان اصلی را نداشتند.

بازیکن تیم صنعت مس کرمان با انتقاد از اتکا به چند بازیکن در تیم ملی، خاطرنشان کرد: متکی بودن به چند ستاره و لژیونر برای تیم ملی اصلا خوب نیست و مطمئنا با 5- 6 بازیکن نمی‌شود نتیجه مطلوب را گرفت. برای کسب نتایج درخشان در مسابقات آسیایی و جهانی باید 20 بازیکن تراز اول و آماده داشته باشیم. امیدوارم امسال اشتباهات ادوار گذشته را تکرار نکینم و از این اشتباهات درس بگیریم. باید یک تیم قوی پشت سر لژیونر‌ها داشته باشیم که بتوانند جور بازیکنان اصلی را در لحظاتی که نیستند، بکشند. باتوجه به میزبانی ایران اگر تیم ملی نتایج خوبی بگیرد علاوه بر جذب نوجوانان مستعد به این رشته، اسپانسر‌های زیادی هم به سرمایه‌گذاری در هندبال علاقمند خواهند شد.

صادقی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی هندبال اظهار کرد: هیچ نظری در این خصوص ندارم و فقط امیدوارم مربی جدید تیم ملی با هندبال ایران آشنا باشد تا با شناخت از پتانسیل این رشته در ایران بتواند هندبال ایران را به جایگاه اصلی خودش در آسیا برساند. داشتن سرمربی خوب برای نتیجه گیری بسیار مهم است و مطمئنم فدراسیون هندبال یک مربی تراز اول را انتخاب خواهد کرد.

نظرات

نظر دهید