مس رفسنجان منظم‌ترین تیم جدول لیگ بیستم! (عکس)

همه چیز روی اعداد ثابت

مس رفسنجان منظم‌ترین تیم جدول لیگ بیستم! (عکس)

بی شک مس رفسنجان پدیده لیگ بیستم بوده است و ربیعی و تیمش بعد از یک شروع ضعیف، مدت‌هاست که روی یک نوار ثابت و کم اشتباه حرکت می‌کنند.

به گزارش کرمان ساکر، مسی‌ها چه در ابتدای فصل و چه در نیم فصل، از فراهم کردن هیچ ابزاری برای موفقیت و خودنمایی دریغ نکرده‌اند و در همین مدت چند ماهه حضورشان در لیگ برتر نیز به شخصیت قابل توجهی رسیده‌اند و این آرامش باعث شده ربیعی نیز بتواند بدون مشکل خاصی تیمش را هدایت کند و به شخصیت کنونی برساند.

اگر به بازی‌های مس رفسنجان و نتایجی که روی تابلو برای این تیم رقم خورده، نگاهی بیاندازیم، به مورد بسیار جالبی خواهیم رسید. اینکه اعداد به عنوان یک نتیجه، هیچگاه مسئله‌ای را وارونه جلوه نمی‌دهند و این اعداد در جدول برای مس و ربیعی، از یک روند ثابت و کم ریسک حکایت دارد.

این آرامش و ثبات را کاملا می‌توان از نتایج و اعداد مقابل مس رفسنجان فهمید. مس با گذشت 21 هفته از لیگ بیستم، آماری به ثبت رسانده که در نوع خود جالب است؛ 7 برد، 7 تساوی و 7 شکست به همراه 15 گل زده و 15 گل خورده! منظم‌ترین حالت ممکن که در هفته‌های آینده و با انجام بازی‌های بیشتر، دستخوش تغییرات خواهد شد.

اما قبل از برگزاری بازی مقابل نساجی در هفته بیست و دوم، این آمار صرفا یک آمار نیست و روند بازی‌های مس، نکات جالبی را به ما می‌دهد. مس چند امتیاز را با اشتباهات فردی بازیکنانش از دست داده اما انگار این مسئله به مسی‌ها تفهیم شده که اشتباه کردن فاجعه نیست، در صورتی که خیلی زود جبران شود. مس بعد از هر شکست، سریعا توانسته از نظر روانی به شرایط عادی برگردد و این شاخصه بارز تیمی است که در اولین فصل حضورش در لیگ برتر جایگاه آبرومندانه‌ای را برای خود رقم زده است.

به نظر می‌رسد برای محمد ربیعی، نظم تیمی چه در سبک بازی و چه از نظر فکری و روانی، از هر مسئله دیگری مهمتر است و اعداد جالبی که در جدول لیگ برتر مقابل مس ثبت شده، احتمالا در پایان فصل نیز چنین شکل و شمایلی خواهد داشت و یک رتبه میانی را برای شهر پسته به نمایش در می‌آورد.

نظرات

نظر دهید