سیرجان در تدارک هیجان برای کورس سهمیه

تیم ژنرال موقتی نباشد

سیرجان در تدارک هیجان برای کورس سهمیه

گل گهر همانند نیم فصل اول، با بردهای متوالی توانسته دوباره به بالای جدول برگردد که بی تردید ماموریت مهم امیر قلعه نویی، حفظ این روند و تلاش برای کسب یکی از سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیاست.

به گزارش کرمان ساکر، گل گهر در لیگ بیستم با خریدهای پر سر و صدا و جذب امیر قلعه نویی برای نیمکت خود، تبدیل به یکی از تیم‌های جذاب لیگ شد و در هفته‌های ابتدایی نیز عملکرد خیره کننده آبی های سیرجان منجر به صدرنشینی شد اما در ادامه بازی‌ها، نتایج گل گهر به شکلی رقم نخورد که امیر قعه نویی بتواند هواداران سیرجانی را نسبت به رقابت هیجان انگیز با غول های فوتبال ایران راضی نگه دارد.

ادامه نتایج ضعیف گل گهر سبب شد که این تیم نه تنها از جمع بالانشینان خارج شود، بلکه تا رده‌های پایین جدول نیز سقوط داشته باشد تا جایی که بعد از شکست سنگین خانگی مقابل پرسپولیس، زمزمه‌های عجیب و زیادی از سیرجان مبنی بر تغییرات گسترده مدیریتی و فنی شنیده شد که البته ترکش‌های آن شکست سنگین به تغییرات عمده در ترکیب هیات مدیره باشگاه و اولتیماتوم به پر افتخارترین مربی لیگ برتر رسید.

نتایج ضعیف گل گهر بار سنگینی را روی دوش امیر قلعه نویی انداخت که با وجود بهترین امکانات ممکن و هزینه‌های بالا، او نتوانست گل گهر را به عنوان یکی از شخصیت‌های جدید فوتبال ایران در کوتاه مدت معرفی کند و بعد از ناکامی در سپاهان، جایگاه خودِ قلعه نویی در فوتبال ایران نیز به شدت با خطر روبرو شد.

با این حال در نیم فصل، این فرصت برای قلعه نویی و تیمش وجود داشت که ریکاوری روحی و روانی و البته فنی مناسبی داشته باشند تا برای دور برگشت و جبران ناکامی‌ها، تبدیل به همان تیم بسیار خطرناکی شوند که تا هفته‌های کوتاه صدرنشین لیگ بودند.

گل گهر بعد از شکست‌‌های تلخ مقابل پرسپولیس و سپاهان، در دربی کرمان مقابل مس رفسنجان به تساوی بدون گل رسید اما جام حذفی و مصاف 120 دقیقه‌ای مقابل مس کرمان که با نفرات نیمکت نشین خود روبروی گل گهر قرار گرفته بود، باعث شد تیم ژنرال مجددا به روند پیروزی برگردد و در سال جدید نیز به سه پیروزی متوالی مقابل ماشین سازی، پیکان و نفت آبادان دست پیدا کند تا مشخص شود قلعه نویی در تعطیلات لیگ توانسته ذهن تیمش را جمع و جور کند.

این روزها هواداران سیرجانی نیز شکست‌های سنگین و تحقیر آمیز در آخرین روزهای سال 99 را تا حدی فراموش کرده‌اند اما خواسته جدی نیز از امیر قلعه نویی و تیم تحت هدایت او دارند؛ اینکه گل گهر بعد از این نتایج خوب و متوالی، دوباره تبدیل به یک تیم جذابِ موقتی نشود و به نوعی از «ضد حال زدن» فاصله بگیرد. شاید در این صورت و ادامه نتایج خوب، هیجان قرار گرفتن در کورس سهمیه آسیایی تا پایان فصل در سیرجان حاکم باشد و مطمئنا تجربه بالای قلعه نویی نیز در این راه باید مهمترین عامل باشد.

موضوع مهمی که می‌تواند در این مسیر به گل گهر کمک کند، حضور تیم‌های تراکتور، فولاد و استقلال در رقابت‌های آسیایی است که بخشی از تمرکز و توان این تیم‌ها معطوف به این بازی‌هاست و گل گهر برای مدت کوتاهی باید از این نکته به خوبی استفاده کند. تداوم نتایج خوب، مسئله‌ای است که برای هدف بزرگ گل گهر، در اولویت نخست قرار دارد و اکنون همه ماجرا برای نوشتن در دستان قلعه نویی و تیمش است.

نظرات

نظر دهید