شهرداری بم - شهرداری سیرجان | جنگ تمام عیار در فینال زودهنگام لیگ

شهرداری بم - شهرداری سیرجان | جنگ تمام عیار در فینال زودهنگام لیگ

دو تیم شهرداری بم و شهرداری سیرجان در چارچوب سومین هفته از دور نهائی رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان در بم مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش کرمان ساکر؛ قطار دور نهایی لیگ برتر فوتبال بانوان ظهر فردا به ایستگاه سوم خود خواهد رسید و دو بازی به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

از ساعت ۱۳ روز شنبه، نهم اسفند ماه، دو تیم هم استانی شهرداری بم و شهرداری سیرجان در ورزشگاه فجر شهر بم، ال کرمانیکو یا دربی کرمانی‌ها را برگزار خواهند کرد.

این یک بازی ساده نیست بلکه جدالی تعیین کننده برای قهرمانی است. نتیجه این بازی تاثیر مستقیم بر سرنوشت جام می گذارد و برنده آن، به قهرمانی بسیار نزدیک خواهد شد.

شهرداری بم اگر پیروز این بازی باشدبا جبران فاصله ۲ امتیازی با حریف، یک امتیاز هم از شهرداری سیرجان پیشی می گیرد و سرنوشت قهرمانی دوباره در دستان این تیم خواهد افتاد.

شهرداری سیرجان اگر کاری کارستان کند و در بم، شهرداری را مغلوب کند فاصله خود را با شهرداری بم به ۵ امتیاز می رسد و می توان گفت کار را یکسره کرده است. چه کسانی می تواند در ۳ بازی فاصله ۵ امتیازی را جبران کند؟

تساوی در بازی دو تیم، باز هم به سود تیم میهمان یعنی شهرداری سیرجان خواهد بود زیرا هم فاصله ۲ امتیازی با بم را حفظ کرده و هم یک بازی خانگی با این تیم در سیرجان در پیش دارد که فرصت مناسبی برای ضربه نهایی است.

این دو تیم در مرحله نخست به عنوان تیم‌های صدرنشین گروه‌های الف و ب به دور نهایی صعود کرده‌اند البته کار شهرداری بم در دور گروهی دشوارتر از رقیب هم استانی بود.

شهرداری بم در دو تقابل گذشته خود در مرحله نهاییريال به یک پیروزی مقابل سپاهان اصفهان و یک تساوی مقابل وچان کردستان دست یافته تا با ۴ امتیاز به جایگاه دوم جدول دور نهایی تکیه بزند.

شاگردان مرضیه جعفری نسبت به فصول قبل، کم فروغ‌تر ظاهر شده‌اند و درصدد آن هستند تا با پیروزی مقابل هم استانی خود در بازی ۶ امتیازی خیال خود را بابت قهرمانی در لیگ جاری اندکی آسوده کنند.

بهناز طاهرخانی در تیم بم با ۶ گل زده به عنوان برترین گلزن تیم‌اش شناخته می‌شود. بازیکن باثبات شهرداری بم پس از جدایی زهرا قنبری، همراه با مونا حمودی و سمانه چهکندی یکی از بازوهای مهم تهاجمی تیمش بوده است.

در سوی مقابل شهرداری سیرجان در لیگ سیزدهم تبدیل به یک غول شکست ناپذیر شده. آن‌ها تا کنون شکست نخورده‌اند و جز یک تساوی در همه‌ی بازی‌های خود برنده از زمین بازی بیرون آمده‌اند.

شاگردان مریم جهان‌نجاتی بی‌رحمانه رقبا را از پیش رو برداشته اند و جز قهرمانی هدفی دیگری در سر ندارند. شهرداری سیرجان با کسب دو پیروزی مقابل وچان و سپاهان با ۶ امتیاز فعلا صدرنشین است اما آن ها به بخش کلیدی ماجرا رسیده اند.

سبزپوشان سیرجان هیچ گاه به قهرمانی تا این حد نزدیک نبوده است. در سال های اخیر آن ها زیر سایه اقتدار شهرداری بم قرار داشته اند و حالا بهترین زمان برای آن هاست که به دوران طلایی شهرداری بم خاتمه دهند.

تصور این که شهرداری سیرجان بتواند بلایی که در اصفهان بر سر سپاهان آورد در بازی با شهرداری بم هم تکرار کند تصوری بی پایه است و تقابل با خط دفاعی مستحکم شهرداری بم یک چالش برای تیم گلزن جنوبی است.

افسانه چترنور مهاجم شهرداری سیرجان با ۲۱ گل زده عنوان برترین گلزن لیگ را به خود اختصاص داده است. او در تلاش است تا با تداوم عملکرد درخشان خود در این مرحله به تعداد گل‌های لیگ برتری‌اش بیفزاید و به خانم‌گلی این فصل برسد.

در طول تاریخ، شهرداری بم و سیرجان چهار بار به مصاف هم رفته‌اند که شاید بمی‌ها در هیچ یک از دیدارها به اندازی بازی فردا نگران نبوده‌اند. اهالی فوتبال زنان معتقدند که قهرمان لیگ سیزدهم از دل همین بازی بیرون خواهد آمد.

شهرداری بم از این چهار تقابل ۳ پیروزی کسب کرده و یک بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است تا سیرجانی‌ها در تاریخ لیگ برتر فوتبال بانوان موفق به کسب پیروزی مقابل تیم قدرتمند بم نشده باشند اما آیا زمان پایان این رکورد فرا رسیده است؟

این بازی حساس با سوت سلطنت نوروزی داور با سابقه و بین‌المللی فوتبال ایران در ورزشگاه فجر بم آغاز خواهد شد. ورزشگاهی که چون ارگی تسخیر ناپذیر، غیر قابل فتح به نظر می رسد و شهرداری بم در این ورزشگاه، اصولا بباز نیست.

همچنین حبیبه ربوی و سمیه براتیه به عنوان کمک‌های اول و دوم و سحر بی‌باک به عنوان داور چهارم در کوبل داوری حضور دارند. سمانه محسنی نیز ناظر فدراسیون در جدال فردا خواهد بود.

 

نظرات

نظر دهید