ربیعی: همسترینگ تبدیل به مشکل اصلی فوتبال ایران شده است

ربیعی: همسترینگ تبدیل به مشکل اصلی فوتبال ایران شده است

سرمربی مس رفسنجان در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل پیکان، دغدغه‌اش را بازی‌های متوالی روی چمن طبیعی و مصنوعی دانست که باعث مصدومیت پر تعداد بازیکنانش شده است.

به گزارش کرمان ساکر، محمد ربیعی سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر پیکان حرف هایش را اینطور آغاز کرد و گفت: فکر می کنم شرایط پیکان با نتایجی که کسب کرده، مشخص است. بازی سختی پیش رو داریم ولی از لحاظ مختلف آماده بازی هستیم. سختی ها و مشکلاتی داریم ولی تمرین کرده ایم و بر مدار تاکتیکی حرکت خواهیم کرد. امیدوارم تیم بتواند در اجرای فرامین تاکتیکی موفق عمل کند.

او سپس در مورد پیکان بیان کرد: تیم فوتبال پیکان هم برای من بسیار قابل احترام است. هم به خاطر آقای اکبر محمدی که پیش تر با ایشان همگاری گرده ام و هم به خاطر آقای تارتار. برای این تیم ارزش زیادی قائل هستم و برای آنها آرزوی موفقیت دارم.

از ربیعی در مورد چمن مصنوعی شهر رفسنجان و میزان مصدومان تیم پرسیده شد که او در واکنش به این سوال بیان کرد: برای خود ما هم این موضوع خیلی سخت است. برای بازی با پیکان 5 تا 6 بازیکن اصلی را نداریم. سالاری، اسلامی خواه، کریم زاده و محسن طرحانی مصدومان ما هستند و مسیح زاهدی مریض است که پزشکان در حالا تلاش هستند. این اجتناب ناپدیر است. در این 10 مسابقه بازی ای نبوده که تمام تیمم را در اختیار داشته باشم. دلایل زیادی وجود دارد ولی دلیل عمده بازی های متوالی در چمن های مصنوعی و طبیعی است. امیدوارم با تدبیر شرکت صنایع مس ایران زمین تمرینی برای تیم فراهم شود و هر چه زودتر هم کاسه استادیوم درست شود. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و در کیفیت بازی ما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. البته در موارد دیگر باید تدبیرهای ویژه داشته باشیم ولی موضوع چمن اصلی ترین است. الان هم همسترینگ مشکل فوتبال ایران شده و ما هم با ان درگیر هستیم. البته بچه های در دسترس با تمام وجودشان بازی خواهند کرد.

از ربیعی در رابطه با نبودن سعید کریمی بازیکن سابق پرسپولیس در لیست 18 نفره تیم پرسیده شد و او گفت: خب ما جوان های زیادی نظیر کریم زاده، ارجمندیان، هومن ربیع زاده و .. را درلیگ بازی داده ایم. تیمی که از لیگ یک به لیگ برتر می آید، محور تجربه بسیار مهم خواهد بود. به هر حال ولی برای جوان ها فضا ایجاد خواهد شد و باشگاه در صدد است که در تولید بازیکن به صورت جدی وارد شود. اما به طور خاص در مورد سعید کریمی اینکه شرایط ایشان را خوب نمی بینم و جریمه هم شده است.

ربیعی در مورد گل های زده و خورده تیمش توضیح داد: من این موضوع را به دو مقطع تقسیم می کنم. 5 بازی اول و 5 بازی دوم. در بازی های اول ما مورد تحسین مربیان بودیم. ما 14 بازیکن جدید در تیم داریم و ایجاد هماهنگی سخت می شود. ما در پنج بازی اول نتوانستیم گل بزنیم ولی در 5 بازی بعدی دوم 6 گل زده ایم و این یعنی رشد داشته ایم ولی هنوز در میان رتبه های پایین جدول قرار داریم که مطمئن هستم بهتر خواهیم شد. کار مربیگری همین است. در بحث فنی باید بیشتر موقعیت ایجاد کنیم و کمتر موقعیت بدهیم.

سوال در مورد اوت انداختن های نادر محمدی هم توضیح صحبت کرد و با خنده و به شوخی گفت: به هر حال این یکی از تاکتیک های برجسته پیکان در رتیم بازی است و نقش بسیاری در بازی دارد. ما خودمان صاحب یک اوت انداز بزرگ در رفسنجان هستیم که مولد این داستان در ایران است. این یک بحث تاکتیکی است. سال ها علی عیزاده نازنین هم این کار را می کرد. این یکی از موارد مهم بازی پیکان و سعی داریم با تدبیر ویژه با آن مقابله کنیم.

نظرات

نظر دهید