در انتظار سرنوشت‌سازترین ال مسینوی تاریخ

وقتی هیچ نشانی از هم‌خانوادگی نخواهد بود

در انتظار سرنوشت‌سازترین ال مسینوی تاریخ

شروع مجدد بازی‌های لیگ یک با یک مصاف بسیار مهم و حیاتی خواهد بود که جنگ صدرنشینان در این لیگ را همه اهالی فوتبال دنبال خواهند کرد.

به گزارش کرمان ساکر، قرار است بعد از مدت‌ها، فوتبال ایران از سر گرفته شود و تیم‌ها در لیگ‌های مختلف رقابت خود را در این فصل عجیب و پر دردسر و فرسایشی به پایان خواهند برد. حساسیت لیگ یک در هفته‌های پایانی اوج گیری قابل توجهی دارد و در حالی که تمام زحمات تیم‌ها فقط با صعود به لیگ برتر به بار می‌نشیند، رقابت برای تصاحب یکی از دو سهمیه در شهرهای مختلف به جنون می‌رسد. در این فصل دو تیم استان کرمان و دو تیم از استان مرکزی و یک تیم نیز از ارومیه به نظر می‌رسد تا هفته‌های پایانی برای کسب سهمیه صعود تلاش خواهند کرد که در این بین اکثر اهالی فوتبال معتقدند تیم‌های مس رفسنجان، مس کرمان و آلومینیوم اراک تا روز آخر در هیجان این مسیر قرار خواهند داشت؛ هرچند که مس رفسنجان با شکاف امتیازی بسیار خوب، فاصله زیادی تا صعود ندارد.

اکنون همین قرارگیری دو تیم مس در رده اول و دوم جدول است که حساسیت مصاف پساکرونایی آن‌ها را دو چندان می‌کند. در واقع این بازی یکی از حساس‌ترین مصاف‌های تاریخ دو تیم و تا حدودی نیز تداعی گر مصاف پلی آف 6 سال قبل آن‌هاست که در نهایت مس کرمان روی مرگبار نادر فتح الهی توانست جواز صعود به مرحله بعدی پلی آف را کسب کند اما حالا شرایط متفاوت است. تیم محمد ربیعی تا قبل از کرونا، فرم عالی خود را از دست نداد و پاداشش را نیز با صدرنشینی مقتدرانه دریافت کرد و در سوی دیگر مس کرمان بود که قانون اثر مرکب را برای خود حفظ کرد و رفته رفته به رده دوم جدول رسید تا جدی‌ترین تعقیب کننده مس رفسنجان به عنوان بهترین تیم فصل باشد.

اما با شیوع کرونا و در حالی که هر دو تیم مس در بهترین فرم ممکن قرار داشتند، رقابت برای صعود متوقف شد. آمادگی در هفته‌های پایانی شرط اصلی صعود است اما این تردید به وجود آمده که آیا دو تیم می‌توانند آن فرم عالی را دوباره به نمایش بگذارند؟ نمایشی که آغازش با مصاف مستقیم خواهد بود و بعد از 80 روز تعویق در این بازی بسیار مهم، قرار است با یک ماه تمرین شاهد یک نمایش حساس باشیم. مصافی که مسی‌های کرمان خیلی دوست داشتند کرونا نمی‌آمد و می‌توانستند از حضور هواداران خود سود ببرند اما حساس‌ترین بازی لیگ یک بدون تماشاگر خواهد بود که این یک امتیاز منفی برای تیم مجتبی حسینی تلقی می‌شود.

دل مس رفسنجان با توجه به اختلاف امتیازی با تیم‌های مدعی، در این بازی قرص‌تر است و این مس کرمان است که باید تمام آمادگی‌اش را بازیابی کند تا جایگاه دوم لرزان را به مدعیان دیگر خصوصا آلومینیوم اراک که بازی‌های نسبتا آسان‌تری در پیش دارد، واگذار نکند. مس رفسنجان و مس کرمان در این بازی هر کدام هدف مشترکی خواهند داشت که استحکام بخشیدن به جایگاه کنونی خواهد بود و از طرفی میزان اعتماد به نفس آن‌ها را برای ادامه مسیر افزایش بدهد. اما این بازی فقط یک تیم خوشحال خواهد داشت و پیروزی خانگی برای مس کرمان و تساوی یا پیروزی خارج از خانه برای مس رفسنجان نتیجه‌ای ایده آل تلقی می‌شود که البته نباید انتظار داشت مس رفسنجان به خاطر جایگاه مستحکم‌تری که دارد، به تیم هم خانواده خود کمک کند و ال مسینوی بعد از کرونا، همان جنگ قبل از شیوع کروناست که مدت زیادی به تعویق افتاد اما حساسیت ماجرا همچنان باقی است و بی قراری برای آن روز به روز بیشتر هم می‌شود.

نظرات

نظر دهید