علی ترکزاده: می‌خواهم به هر آنچه در دوران فوتبال نرسیدم، در عرصه مربیگری برسم

مزد تلاشمان را با صدرنشینی در گروه گرفتیم

علی ترکزاده: می‌خواهم به هر آنچه در دوران فوتبال نرسیدم، در عرصه مربیگری برسم

سرمربی تیم فوتبال زیر 17 سال باشگاه مس کرمان پس از صعود مقتدرانه این تیم به دور دوم رقابت های لیگ فوتبال زیر 17 سال مناطق کشور، از شرایط خود و تیمش می‌گوید.

به گزارش کرمان ساکر؛ تیم فوتبال رده سنی زیر 17 سال باشگاه مس کرمان موفق شد در رقابت های استانی اخیر با هدایت علی ترکزاده به مقام قهرمانی برسد و راهی مسابقات مناطق کشور شود. این تیم که با شایستگی جام قهرمانی استان را بالای سر برده بود، در رقابت های دور گروهی مناطق کشور نیز به روند خوب خود ادامه داد. مسی ها در گروهی که تیم قدرتمند ذوب‌آهن اصفهان حضور داشت، خودی نشان دادند و توانستند با صدرنشینی پا به مرحله دوم بگذارند و طی روزهای آینده نیز باید در این مرحله به مصاف رقبا بروند. به همین بهانه به سراغ علی ترکزاده سرمربی جوان این تیم رفتیم و با او به گفتگو پرداختیم.

ترکزاده در ابتدا گفت: خدارا شاکرم که تا این لحظه به تمامی اهدافی که از روز اول برای خود برنامه ریزی کرده بودیم، دست یافتیم. قدم اولمان که قهرمانی در لیگ استان بود، با تلاش بازیکنان و کادرفنی محکم برداشته شد و سپس تمامی تمرکز خود را روی حضوری قدرتمند در رقابت های مناطق کشور معطوف کردیم.

وی در رابطه با شرایط بازی های مناطق کشور گفت: این دوره از مسابقات با حضور 42 تیم در 7 گروه آغاز شد تا از هر گروه 2 تیم به مرحله دوم صعود کند. تیم ما در گروه 6 این رقابت ها به میزبانی قشم قرار گرفت و با نمایندگانی از کیش، زاهدان، بیرجند و اصفهان هم‌گروه شد.

وی ادامه داد: از همان اول می‌دانستیم در چنین گروهی کار سختی خواهیم داشت و باید با تمام توان به مصاف رقبا برویم. خوشبختانه توانستیم برنامه های تاکتیکی‌مان را به خوبی پیاده کنیم و در نهایت مزد تلاشمان را با صدرنشینی در این گروه بگیریم. مس کرمان و ذوب آهن هر دو 12 امتیازی شدند اما با توجه به تفاضل گل بهتر، ما به عنوان تیم اول راهی مرحله دوم شدیم و ذوب آهن پشت سر ما و به عنوان تیم دوم گروه صعود کرد.

سرمربی جوان زیر 17 سال مس کرمان افزود: این مسابقات در 4 دوره انجام می شود که مرحله اول آن استانی و سه مرحله دیگر نیز کشوری هستند تا چهره تیم قهرمان مشخص شود. ما دور اول کشوری را پشت سر گذاشتیم و دور دوم آن در همین اسفند ماه برگزار خواهد شد و اگر در آن مرحله هم موفق به راهیابی به دور نهایی شویم، دور آخر در اردیبهشت ماه برگزار می شود.

وی در مورد سطح بازی ها و همچنین استفاده تیم ها از بازیکنان دارای صغره سن، تصریح کرد: سطح مسابقات بسیار بالا بود و همچنین بازیکنان فیزیکی زیادی در تیم ها وجود داشت که این کار را برای ما سخت کرده بود. متاسفانه شاهد استفاده برخی تیم ها از بازیکنان دارای صغره سن بودیم که کاملا مشهود بود آن ها سن واقعیشان زیر 17 سال نیست! ولی خوشحالم که در چنین گروهی توانستیم با بازیکنان سالم و دارای سن واقعی صدرنشین شویم.

علی ترکزاده که خود از بازیکنان سطح بالا و یکی از بهترین مهاجمان دوران خود به حساب می ‌آید، از بزرگترین حسرت دوران ورزشی خود پرده برداشت و اذعان کرد: ای کاش می توانستم سال های بیشتری فوتبال بازی کنم. به جرئت می توانم بگویم که بزرگترین حسرت زندگی‌ام همین مورد است و اگر آن مصدومیت لعنتی به سراغم نیامده بود، سرنوشت زندگی ام به کلی تغییر می کرد. دوران فوتبالم خیلی زود تمام شد اما می خواهم در عرصه مربیگری به هر آرزویی که در دوران فوتبال به آن نرسیدم، برسم. برای خود هدفی تعیین کرده ام و با تمام وجود برای رسیدن به آن گام برمیدارم و تلاش خود را می‌کنم.

وی در پایان گفت: می خواهم بار دیگر از بازیکنان تیمم تشکر کنم که مردانه و با تمام وجود به میدان می روند و چیزی به عنوان شکست را اصلا نمی شناسند. قدردان زحمات کادرفنی تیم هستم که همه جوره، وقت و فکر خود را صرف موفقیت این مجموعه کردند تا با همدلی این اتفاقات خوب رقم بخورد. در پایان از مدیریت باشگاه و تمامی کسانی که مارا در رسیدن به این موفقیت حمایت کردند، نهایت تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم در ادامه نیز جواب زحماتشان را به بهترین نحو ممکن بدهیم. 

نظرات

نظر دهید