پاریزی: کرمان با 41 تیم لیگ برتری در کشور سرآمد است

پاریزی: کرمان با 41 تیم لیگ برتری در کشور سرآمد است

مدیرکل ورزش و جوانان استان می‌گوید در جلسه با وزیر ورزش، خواهان افزایش توجهات به کرمان بابت حضور حداکثری تیم‌های ورزشی این استان در سطح اول کشور شده است.

به گزارش کرمان ساکر، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به نشست خود به همراه استاندار و اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان با سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: در این نشست علاوه بر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، تقی زاده معاون امور حقوقی، مجلس و استان ها، سیدمومنی مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان، علی نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای، ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع و عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.

او افزود: در این نشست استعدادیابی، توسعه زیر ساخت ها، تکمیل اماکن ورزشی نیمه تمام، افزایش سرانه ورزشی استان و نگاه ویژه به سمن های جوانان از مواردی بود که مورد توجه قرار گرفت.

پاریزی تصریح کرد: سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در این جلسه هماهنگی و همگرایی در مجموعه مدیریتی استان کرمان را مثبت ارزیابی کرد و خواستار تدوام آن به منظور توسعه و پیشرفت استان شد.

او با اشاره به حضور 41 تیم لیگ برتری از کرمان، این استان را سرآمد بسیاری از استان های کشور دانست و بیان داشت: بدین ترتیب استان کرمان در این نشست به عنوان یکی از پایه های رونق ورزش قهرمانی اعلام شد.

پاریزی، حمایت و پشتیبانی صنایع استان کرمان را از رشته های گوناگون خوب ارزیابی کرد و افزود: از آنجایی که این صنایع در ایفای نقش اجتماعی خود اهتمام ویژه ای دارند، پس مقرر شد مشکلات آن ها حل و زمینه تشویق و ترغیب بیشتر بخش خصوصی در ورزش فراهم شود تا به صورت گسترده تر هزینه کرده و از ورزش پشتیبانی کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: المپیاد استعدادهای برتر در رده سنی 12 تا 15 سال و جام خوشه چین ویژه روستاییان ازدیگر مسائل بحث شده در این نشست بود که مقرر شد در سال 1400 با سپری شدن دوران کرونا این دو رویداد بزرگ مجددا استارت بخورد.

پاریزی افزود: طرح گسترش زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود و با توجه به اینه هم اکنون زمین های چمن مصنوعی مینی فوتبال در نقاط روستایی سراسر کشور به مرز 2 هزار زمین رسیده است، مقرر شد تا پایان فعالیت دولت، این تعداد به 2 هزار و پانصد زمین مینی فوتبال افزایش یابد.

او به تکمیل پروژه های مهم اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه برای شروع پروژه ها با محدودیت هایی مواجه هستیم، قرار شد تمرکز اصلی روی اتمام پروژه های اولویت دار گذاشته شود و در این راستا قول مساعد گرفتیم با توجه به کمبودهایی که در استان کرمان وجود دارد، اتفاقات خوبی رقم بخورد و برای برخی پروژه های این استان، ردیف هایی در سال 1400 ایجاد کنند.

پاریزی با بیان اینکه سرانه ورزشی استان کرمان فاصله زیادی با سرانه ورزش کشور ندارد، بیان داشت: مقرر شد استان پهناور کرمان در بحث توسعه ورزش روستایی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به مطرح شدن بحث بند "چ" پرداخت مالیات‌ اشاره کرد و گفت: بر اساس صحبت های انجام شده، درصورتی که کمک از سوی بنگاه‌های اقتصادی صورت بگیرد این موضوع می‌تواند به عنوان هزینه‌های قابل قبول تلقی شود، یعنی تا 25 درصد مالیات بنگاه‌های خصوصی می‌تواند به صورت کمک محسوب شود.

پاریزی درباره موضوعِ نیاز هیئت های ورزشی به اماکن ورزشی تخصصی نیز افزود: آنچه که مطرح شد، این بود هر استانی که نیاز به مکان ورزشی تخصصی برای هیئت‌های ورزشی خود دارد باید به وزارت ورزش و جوانان اطلاع دهد تا وزارت مجوز آن را از هیئت وزیران بگیرد.

او با تاکید بر بهره مندی از نخبگان ورزشی در حوزه های تصمیم سازی، برنامه ریزی و مدیریتی اظهار داشت: از آنجایی که استان کرمان پتانسیل ها و سرمایه های انسانی ویژه ای در ورزش دارد، توصیه شد از این شرایط بهترین بهره را ببرند.

نظرات

نظر دهید