مس رفسنجان به هر قیمتی باید صعود می‌کرد

فوتبال مال ماست، حتی با یک سال دوری

مس رفسنجان به هر قیمتی باید صعود می‌کرد

مس رفسنجان گوی سبقت را از مس کرمان گرفت و بعد از درجا زدن‌های متوالی تیم مرکز کرمان، حالا دست بالای دست فوتبال مس در استان کرمان است.

به گزارش کرمان ساکر، مس رفسنجان را فصل آینده کمتر در رفسنجان خواهیم دید. یا حتی در استان کرمان. این خبر عجیب منتشر شد که تیم تازه لیگ برتری از رفسنجان به دلیل کمبود امکانات و ابزار در حد لیگ برتر قصد دارد تمریناتش را از رفسنجان به تهران منتقل کند و مثل گل گهر یک سال دور از خانه، کار دشوار سال اول را سپری کند. خبری که زمزمه‌های آن قبل از پایان فصل لیگ یک نیز به گوش می‌رسید. ورزشگاه در حال ساخت بعید است تا 6 ماه آینده میزبان بازی‌های مس باشد و ورزشگاه فعلی نیز به نظر نمی‌رسد به استانداردهای فدراسیون نزدیک باشد و شنیده می‌شود مورد تایید قرار نخواهد گرفت. مگر اینکه مسی‌ها در رفسنجان و در عملیاتی انفجاری مثل گل گهر ورزشگاه قبلی خود را تجهیز کنند تا تاییدیه بگیرد. شرایط تمرین در طول فصل نیز مورد تایید ربیعی به عنوان نفر اول نیمکت نیست.

اگر بگوییم مس رفسنجان فصل گذشته در روزهایی که غرق در اضطراب و شوق صعود به لیگ برتر بود، نمی‌دانست امکاناتش کفاف حجم بالای لیگ برتر را نمی‌دهد بیراه است. در رفسنجان همه می‌دانستند رقابت با مس کرمان تا چه حد حساس و سرنوشت ساز خواهد بود و به همین دلیل مس و ربیعی به صعود تاختند و در نهایت به آن رسیدند. وقتی هم به پشت سر خود نگاه کردند و دیدند که مس کرمان و حسینی یک گل تا صعود کم آوردند، زیاد ناراحت نشدند! وقتی می‌توانی راحت‌تر آن گلایه‌های همیشگی را کمرنگ کنی، شادی صعود بیشتر هم می‌شود...

در رفسنجان همیشه مدعی بوده‌اند که فوتبال متعلق به رفسنجان است. به این دلیل که به آلایندگی‌های مس در استان هشت نزدیک‌تر است یا به تعبیر بهتر، دودش وارد حلق رفسنجان می‌شود، پس چطور مرکز استان منفعتش را ببرد؟! فضای مجازی در فوتبال استان اگر اندکی رصد شود، عمق نگاه خشمگینانه به قصه فوتبال و گرفتن بودجه اول ورزش مس را نشان می‌دهد و در حالی که مس کرمان چند سال به فرزند ناخلف شرکت مس تبدیل شد و حتی باعث شد شرکت مس به کلی قید ورزش حرفه‌ای را بزند، رفسنجانی‌ها به خود حق می‌دهند که برای اولین بار بودجه بیشتر از سوی شرکت مس را داشته باشند و برای آینده رویاپردازی کنند. قبلا هرچه که بود، برابر بود اما حالا لیگ برتر به مس رفسنجان اولویت اول را می‌دهد و هزینه‌هایش هم نمی‌تواند از منطق شرکت مس دور بماند.

یک سال دوری مس از رفسنجان شاید رنج بزرگی باشد که با وجود کرونا و تداوم برگزاری بازی‌ها پشت درهای بسته، تیم ربیعی را از نگاه‌های نزدیک هواداران و مردم رفسنجان دور کند اما قیمت این رنج به صبوری‌اش می‌ارزد. مس رفسنجان اگر غفلت نکند و اشتباهات عجیب و غریب مرتکب نشود، به ادعا و گلایه‌ی همیشگی رفسنجانی‌ها پاسخ خوبی می‌دهد و فوتبال را می‌گیرد. ارزشمند‌تر از این فرصت شاید نصیب مس رفسنجان نمی‌شد که از مس کرمان و به نوعی مسِ اصلی پیشی بگیرد و حتی یک سال دور باشد تا ابزار و امکاناتش را توسعه بدهد و خیلی شیک ادامه لیگ برتر را پشت سر بگذارد. آینه گل گهرِ فصل گذشته مقابل رفسنجان است و آن‌ها به همه چیز بی توجه هستند؛ بابت این یک سال دوری هرچقدر هم حرف بشنوند، مهم نیست.

نظرات

نظر دهید