توضیحات وزیر بهداشت از وضعیت مصدومان سانحه بافت

توضیحات وزیر بهداشت از وضعیت مصدومان سانحه بافت

وزیر بهداشت با حضور در بیمارستان باهنر کرمان از نزدیک روند درمان مصدومان حادثه بافت را زیر نظر گرفت و وضعیت وزیر ورزش و دیگر مصدومان را توصیح داد.

به گزارش کرمان ساکر، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به‌ منظور عیادت از وزیر ورزش و مصدومان سانحه بالگرد به کرمان سفر کرده است بعد از ظهر امروز در بیمارستان شهید باهنر کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه روز قبل سقوط بالگرد، اظهار داشت: این حادثه یک فوتی بیشتر نداشته است.

وی با اشاره به اینکه در نخستین لحظات وقوع این حادثه کادر درمان، اورژانس و حوزه سلامت شهرستان بافت بلافاصله اقدامات اولیه را در ارتباط با مجروحان انجام دادند، گفت: انتقال مصدومان هم به خوبی انجام شد و این مسئله کمک کرد که ما فوتی دیگری نداشته باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه از 19 بیمار مصدوم این حادثه 9 بیمار در آی‌سی‌یو بستری شده و 10 بیمار هم در بخش بستری شدند که خوشبختانه تعداد زیادی از آنها ترخیص شده‌اند، افزود: در حال حاضر تنها 4 بیمار در بخش بستری بودند.

وی با اشاره به مصدومانی که در آی‌‌سی‌یو بستری بودند، بیان کرد: از این تعداد حال چهار نفر از بیماران نسبت به دیگران بدتر است و مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و آذربایجان شرقی نسبت به دیگر بیماران حال مساعدی ندارند.

عین‌اللهی با اشاره به وضعیت وزیر ورزش و جوانان، گفت: خوشبختانه ضربه وارد شده به سر وزیر ورزش شدید نبوده و خونریزی بسیار خفیف است و احتیاجی به عمل جراحی ندارد.

وی با بیان اینکه یکی از مهره‌های گردن وزیر دچار شکستگی خفیف شده است، ادامه داد: سجادی بیشترین صدمه را در ناحیه قفسه سینه خورده و در دو طرف چیزی حدود 30 درصد ریه وزیر دچار صدمه شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مشکلی که از نظر جسمی برای وزیر ورزش و جوانان ایجاد شده ناشی از ضربه سر و ضایعه قفسه سینه است، گفت: با رسیدگی‌های فوق‌تخصصی خوبی که توسط مسئولان سلامت استان کرمان انجام شده خوشبختانه علائم حیاتی دکتر سجادی کاملاً ثابت است.

وی با بیان اینکه سطح هوشیاری وزیر بهتر است و زمانی که دارو را کم بکنیم سطح هوشیاری وی به بالای 9 می‌رسد که خوب است، افزود: فکر می‌کنم خطر برطرف شده و با توجه به صدمات شدیدی که وارد شده دوران نقاهت وزیر ورزش چند وقتی طول می‌کشد.

عصر پنجشنبه چهارم اسفندماه بالگرد حامل وزیر ورزش و جوانان و هیات همراه در مجموعه ورزشی شهرستان بافت دچار سانحه شد که تمام مصدومان توسط اورژانس به بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) بافت منتقل و جهت تکمیل اقدامات درمانی به بیمارستان شهید باهنر کرمان اعزام شدند. متاسفانه در این سانحه اسماعیل احمدی مشاور وزیر ورزش مرحوم شد.

نظرات

نظر دهید

دسته بندی

پربازدید ترین ها