بحران و جنگ داخلی در باشگاه مس کرمان!

شمشیری که رمضانی می‌چرخاند

بحران و جنگ داخلی در باشگاه مس کرمان!

اختلاف اعضای هیات مدیره و برخی دیگر از ارکان باشگاه مس کرمان با علی رمضانی سرپرست این باشگاه در وضعیت قرمز قرار گرفته و بی تردید هیچ کسی جز نام "مس کرمان" از این جنگ آسیب نخواهد دید.

به گزارش کرمان ساکر، مدتی است که آرامش در باشگاه مس کرمان حاکم نیست و شاید فقط تظاهر به آرامش در این باشگاه وجود دارد. از زمانی که علی رمضانی هدایت این باشگاه را به عهده گرفته، سعی کرده با تصمیمات و انتصاباتش، خون جدیدی به این باشگاه تزریق کند و به نوعی با استراتژی‌های خود در اولین تجربه مدیریتی‌اش، انقلابی در باشگاه ایجاد کند اما از همان ابتدا نیز مشخص بود که حرکت رمضانی در باشگاه مس تا جایی بدون سد و صخره ادامه خواهد داشت.

اولین حاشیه در باشگاه مس کرمان بعد از نشستن رمضانی به جای محمود محمودی نیا، قهر چهار روزه مدیر روابط عمومی این باشگاه بود که طی چهار روز، تمام فعالیت‌های مس از مدار اطلاع رسانی خارج شد. سپس بگو مگوی شدیدی میان رمضانی و محمد کهندل معاون مالی باشگاه مس به وجود آمد و همه چیز گویای این بود که حضور رمضانی در نقش مدیریت باشگاه مس از سوی ارکان مختلف باشگاه هضم نشده و انتظار این نیز می‌رفت که خیلی زود آتش اختلافات گسترده‌تر بشود.

در جدیدترین حاشیه که گریبان تمام وجود مس کرمان را گرفته، اختلاف و بحران میان اعضای هیات مدیره باشگاه و رمضانی است. رمضانی هفته گذشته علی سامره را به عنوان مشاور فنی و حسین پورمحمدی را به عنوان مشاور فرهنگی و رسانه‌ای خود منصوب کرد که از یک طرف، حضور علی سامره در نقش مشاور فنی با واکنش منفی رضا مهاجری سرمربی مس مواجه شد و از طرف دیگر، اعضای هیات مدیره باشگاه با این انتصابات هیچگونه موافقتی نداشتند و ظاهرا رمضانی بدون اطلاع اعضای هیات مدیره، اقدام به انتصاب دو مشاور کرده که البته او قصد داشته به جای عارف سعیدیان سرپرست تیم نیز فرد جدیدی را انتخاب کند که هنوز این اتفاق رخ نداده است.

رمضانی اما قدم بعدی را بعد از اختلاف با اعضای هیات مدیره، عجیب‌تر برداشته و خواهان کنار رفتن نادعلی اسماعیلی رییس هیات مدیره و ایرج کهندل عضو هیات مدیره باشگاه شده است. وی معتقد است قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها باید در باشگاه مس اجرا شود و حضور اسماعیلی و کهندل در ترکیب هیات مدیره قانونی نیست و آن‌ها صرفا با اتکا به روابط سیاسی خود در سمت‌های خود حضور دارند. تصمیمی که چندان هم بیراه نیست و هیات مدیره باشگاه مس سال‌هاست که ایرج کهندل را در خود می‌بیند و این مرد کهنسال، تبدیل به بادوام‌ترین فرد در باشگاه مس شده که در این سال‌ها با وجود تغییرات فراوانی که در مدیریت باشگاه اتفاق افتاده، اما او همچنان به کارش در باشگاه ادامه می‌دهد!

دیگر اقدام رمضانی که باید عنوان "ادامه فتنه انگیزی و جنگ طلبی" روی آن گذاشت، اعلام عدم نیاز به محمد کهندل معاون مالی باشگاه است که آن اختلافِ دو ماه پیش را شعله ور کرده است. کهندل که دو سال قبل برای مدتی کوتاه سرپرستی باشگاه مس را به عهده داشت و سال گذشته در چنین زمانی، به عنوان معاون مالی باشگاه مس منصوب شد، حالا با سرپرست باشگاه مس دچار اختلاف شده و به تازگی، این اختلاف رنگ تیره‌تری هم پیدا کرده است.

سرپرست جوان و البته کم تجربه باشگاه مس در همین مدت حضورش در باشگاه مس با حاشیه‌های بعضا غیر ضروری دست و پنجه نرم کرده و دیروز نیز بعد از بازی مس و استقلال ملاثانی از سوی افراد رسانه‌ای نزدیک به او، خبری مبنی بر استعفایش منتشر شد که تعجب اهالی ورزش کرمان را تشدید کرد. اینکه این استعفا تا چه اندازه واقعی است، در روزهای آینده مشخص خواهد شد اما فرضیه‌ای هم وجود دارد که رمضانی قصد دارد با انتشار چنین خبری، از شرکت مس امتیاز بگیرد و انتصابات اخیرش را قطعی کند و قدرت خود را به رخ هیات مدیره بکشد. او امروز به کرمان نیامده و گفته می‌شود جلسه‌ای را در شرکت مس با مدیران این شرکت برگزار کرده تا تکلیف خود را بداند و قطعا خروجی این جلسه در روزهای آتی با فعل و انفعالات باشگاه مس مشخص می‌شود.

حتی اگر خبر استعفای رمضانی تنها در حد جریان سازی باقی بماند و او دوباره دور یک میز با هیات مدیره به بحث و تصمیم گیری بنشیند، نمی‌توان آینده باشگاه مس را خالی از حاشیه تصور کرد. رمضانی شمشیرش را برداشته و به روی همه می‌چرخاند و بعید است هیات مدیره و برخی دیگر از ارکان باشگاه، این روزها را فراموش کنند. این فقط در شرایطی است که شرکت مس در اقدامی مصلحت اندیشانه، رمضانی و اعضای هیات مدیره را دور میز آرامش بنشاند که البته مصلحت اندیشی برای وضعیت فعلی، بی تردید ساده انگارانه است و تغییرات دوباره در پیکره مدیریتی باشگاه مس، کاملا محتمل به نظر می‌رسد.

نظرات

نظر دهید