باشگاه مس و دو چالشی که باید عبور کند

صدرنشینی، دلیلی برای حکم رمضانی؟

باشگاه مس و دو چالشی که باید عبور کند

بی ثباتی در باشگاه مس موضوع تازه‌ای نیست اما شرکت مس باید تصمیمات متزلزل این روزهای این باشگاه را هرچه سریع‌تر تبدیل به تصمیمات قطعی کند.

به گزارش کرمان ساکر، دو ماه قبل بود که شرکت مس در اقدامی ناگهانی و در حالی که اقبال عمومی برای تداوم حضور محمود محمودی نیا در باشگاه مس کرمان وجود داشت، در فاصله 12 روز مانده به شروع بازی‌های لیگ یک او را از سمت مدیرعاملی باشگاه کنار گذاشت و علی رمضانی را در اولین تجربه مدیریتی‌اش روی صندلی مدیرعاملی باشگاه مس نشاند.

این تصمیم غیرمنتظره باز هم سبب شد ثبات در باشگاه مس جای خود را به بی ثباتی بدهد اما مسئله نگران کننده‌‌ای که روی این باشگاه سایه انداخت، حکم سرپرستی برای علی رمضانی بود که طبیعتا او و هر مدیری بدون در اختیار داشتن حکم قطعی مدیرعاملی نمی‌تواند با قاطعیت در این باشگاه تصمیم گیری کند و هر تصمیم و اقدام او چندان محکم و قابل اعتبار نخواهد بود.

همین حکم سرپرستی در مدت دو ماهه حضور رمضانی در باشگاه مس زمینه ساز حاشیه‌هایی نیز در بدنه این باشگاه شده و حتی دو هفته پیش، منابع نزدیک به شرکت مس از احتمال ورود فرد جدیدی به عنوان مدیرعامل باشگاه خبر می‌دادند که در صورت واقعیت، می‌توانست همه چیز را به شکل دو سال قبل تبدیل کند. در چنین شرایطی طبیعی است که هر فردی برای مدیرعاملی باشگاه نیز از طریق‌های مختلف به شرکت مس اعلام آمادگی کند و همه این مسائل به چیزی جز عدم تمرکز در این باشگاه منجر نخواهد شد.

با این حال با گذشت دو ماه، انتظار می‌رود که شرکت مس با سرعت بیشتری نسبت به مدیریت قطعی در باشگاه مس اقدام کند و این باشگاه را از وضعیت سرپرستی به مدیرعاملی حرکت بدهد. این مهمترین چالشی است که وضعیت باشگاه مس را این روزها با توجه به صدرنشینی تیم فوتبال مس، حساس‌تر هم کرده و کسی در کرمان دوست ندارد حالا که تیم‌های مس وضعیت خوبی دارند، تصمیمات متزلزل باعث افت کیفیت و نتایج شود و بی تردید قطعی شدن حکم مدیرعاملی در باشگاه مس از سوی شرکت ضروری است؛ یا به واسطه مدیرعاملی رمضانی یا حضور یک فرد جدید که به هر حال عنوان مدیرعاملی را یدک بکشد.

دیگر چالش این باشگاه که وابسته به انتخاب مدیرعامل باشگاه است، انتخاب فردی برای جایگزینی فرهاد نژادفصیحی است. نژادفصیحی به تازگی به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون ورزش‌های روستایی و بومی محلی منصوب شده و معاونت فنی باشگاه مس را به قصد حضور در پایتخت و این فدراسیون ترک می‌کند. او در بازی مس و پارس جم در ورزشگاه باهنر حضور داشت و بعد از بازی به صورت حضوری با افرادی که حین خروج از ورزشگاه در مسیرش قرار داشتند، خداحافظی کرد و بدین ترتیب، باشگاه مس با چالش‌های بدموقعی روبرو شده است.

شاید صدرنشینی تیم فوتبال مس که برند اصلی باشگاه مس است، مورد توجه شرکت مس قرار بگیرد و این شرکت حکم قطعی مدیرعاملی را برای رمضانی صادر کند تا حاشیه‌های پنهان نیز از باشگاه و تیم‌های مس دور شوند و وی بتواند در قدم بعدی، معاون مورد اعتمادی را برای خود انتخاب کند. گفته می‌شود رمضانی جلسه مهمی در روزهای آتی با اردشیر سعدمحمدی برگزار خواهد کرد که باید دید خروجی این جلسه منجر به عبور باشگاه مس از دو چالش جدیدش خواهد شد یا خیر.

نظرات

نظر دهید