عاطفه رضایی و دخترانش؛ ماجراجویی فراتر از مرزها

افتخاری به بزرگی عشق 14 ساله

عاطفه رضایی و دخترانش؛ ماجراجویی فراتر از مرزها

مس رفسنجان در یک سال اخیر صاحب افتخارات با ارزشی مثل صعود به لیگ برتر فوتبال و قهرمانی در لیگ فوتسال بانوان شد؛ اما شاید هیچ کدام به اندازه شهرت اخیر عاطفه رضایی و تیم فوتسالی که جهانی شده، شیرین‌تر و صد البته با ارزش‌تر نبود.

به گزارش کرمان ساکر، شوق جهانی شدن، تمام دختران فوتسالیست مس رفسنجان را برای روزهای متوالی بی تردید رها نکرده است. سایت "فوتسال پلنت" که عمدتا چهره‌های برتر را از فوتسال جهان معرفی می‌کند، در روزهای اخیر به صورت متوالی نام‌هایی را از تیم فوتسال بانوان مس رفسنجان در میان 10 گزینه برتر خود در سال 2020 آورده و نشان داده که قهرمانی دختران مس در فصل گذشته به هیچ عنوان نباید عادی تلقی شود و ارزش قهرمانی بعد از نایب قهرمانی دو فصل پیش به حدی بالا بوده که آن سوی جهان نیز مورد توجه و تحسین قرار گرفته است.

بعد از حضور گلاره ناظمی داور ایرانی در بخش نامزدهای بهترین داور سال، تیم فوتسال بانوان مس رفسنجان و زینب کرمی دروازه‌بان 20 ساله این تیم بودند که در بخش‌های جداگانه در میان ترین‌ها قرار گرفتند و یک روز بعد نیز عاطفه رضایی سرمربی موفق که 14 سال با فوتسال و مس زندگی کرده، نامش به همراه 9 مربی زن دیگر در جمع برترین‌های جهان در سال 2020 از نگاه "فوتسال پلنت" آورده شد تا حضور چشمگیر و جذاب دختران نارنجی پوش در سطح جهانی کامل شود.

این انتخاب شدن‌ها در دل رفسنجان هم موجی از غرور از جنس دخترانه را به وجود آورده و زمانی که بنرهای این افتخار در سطح شهر رفسنجان از سوی باشگاه مس نصب می‌شود و باشگاه مس این اتفاق تازه و بزرگ را در شهر فریاد می‌زند، ارزش‌های بالای معنوی و بهترین احساس ممکن در قلب عاطفه رضایی و دخترانش تنها چیزی است که تا مدت‌ها خواهد ماند و در لابلای کلام مردم این شهر هم طبیعی است که حتی برای لحظاتی کوتاه جاری شود.

رضایی 14 سال است که با مس و دخترانی که می‌آیند و می‌روند زندگی کرده و آنچه که هر دختر باید از او آموخته باشد، تلاش و عشق به حسی است که با وجود دشواری‌های خاص برای ورزش بانوان در ایران، نباید کمرنگ شود که اگر شود، انگار این حس هیچوقت نبوده است. اما رضایی همیشه بوده؛ سال گذشته می‌گفت اگر تیمش را به قهرمانی برساند، شاید برای مدتی استراحت کند اما خودش هم می‌دانست که دشوارترین تصمیم ممکن، رها شدگی از این حس 14 ساله است و عشق به فوتسال و رهبری دخترانی که عاشقانه دنبال توپ و سالن آمده‌اند و حالا هم جهانی شده‌‌اند، به راحتی قابل دل کندن و رفتن نیست.

رضایی حالا دلیل تازه‌ای برای ادامه عاشقانه‌های خود در سالن و کار با دخترانش پیدا کرده و اعتبار جهانی را می‌توان قدرتمندترین دلیل دانست. به تازگی رسانه باشگاه مس رفسنجان مصاحبه‌ای با رضایی، زهرا قلی زاده کاپیتان مس و زینب کرمی دروازه‌بان جوان تیم انجام داده که قلی زاده و کرمی به نکته‌های جالبی در صحبت‌های خود اشاره کرده‌اند؛ قلی زاده گفته هم تیمی‌هایش گاهی نسبت به تمرین و مسابقه، فرسوده می‌شدند اما ذهن و انگیزه خود را سریعا توسط رضایی و با اتکا به همدلی خود بازیابی می‌کردند، و کرمی از هدفش که دعوت به تیم ملی است، صحبت کرده که به نظر می‌رسد حضور او در جمع برترین‌های جهان به نوعی ضامن ملی پوش شدندش باشد. اما اهداف بلندپروازانه بیشتری هم می‌تواند در ذهن عاطفه رضایی و دخترانش نقش ببندد؛ مثل لژیونر شدن خانم سرمربی و دختران مسی. وقتی قلی زاده می‌گوید رضایی خستگی ناپذیر است و عملکرد رضایی نیز گواهی بر این ادعاست، پس می‌توان از پوئن خستگی ناپذیری برای قدم‌های ممکن و بزرگ استفاده کرد تا کرمی و دیگر دختران مسی، نه فقط به ملی پوش شدن بلکه به لژیونر شدن فکر کنند.

نظرات

نظر دهید