بررسی فنی گل‌گهر سیرجان در لیگ نوزدهم

پایانی فراتر از حد انتظار

بررسی فنی گل‌گهر سیرجان در لیگ نوزدهم

عملکرد تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در فصل گذشته از سوی مرجع آماری و فنی فوتبال ایران مورد ارزیابی قرار گرفته است.

به گزارش کرمان ساکر؛ گل‌گهر سیرجان که در این فصل نخستین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کرد با نتایجی که در هفته‌های پایانی گرفت توانست بقای خود در لیگ برتر را تضمین کند.

شناسنامه تیم

https://uupload.ir/files/s5yz_155114_(180).jpg

سبک بازی

گل‌گهر یکی از تدافعی‌ترین تیم‌های لیگ بود و لاقل تا هفته‌های پایانی، کوچکترین رغبتی به حضور در زمین حریف و خلق موقعیت نداشت. این تیم کمترین درصد مالکیت توپ را بین تیمهای لیگ برتری به نام خود ثبت کرد. گل‌گهر سابقه استفاده از ۵ مدافع در ترکیب اولیه را دارد. گل‌گهر در نیم فصل دوم با به خدمت گرفتن یونس شاکری روی آسمان موفق ظاهر شد و گل‌های متعددی را از این طریق به ثمر رساند.

آرایش پایه

گل‌گهر از ۵ آرایش مختلف در طول فصل استفاده کرد و به تناوب نحوه چیدمان این تیم در طول این دوره تغییر کرد ولی 1-3-2-4  آرایش پایه گل‌گهر بود که ۹ بار مورد استفاده قرار گرفت.

https://uupload.ir/files/kedg_15476_(37).jpg

۵ بازیکن برتر
 گل‌گهر با خرید چند بازیکن در نیم فصل‌دوم تقویت شد که این خریدها نقش به سزایی در بقای گل‌گهر داشتند. یونس شاکری بهترین گلزن با سر و احمدرضا زنده‌روح بهترین پنالتی‌زن لیگ ۲ نفر از این بازیکنان بودند که بهترین بازیکنان این فصل گل‌گهر بودند. علیرضا ابراهیمی گلزن‌ترین مدافع لیگ رتبه سوم را به خود اختصاص داد. احمد موسوی و حسام پورهاشم دیگر چهره‌های برتر گل‌گهر بودند.


https://uupload.ir/files/l6k3_1141958_(18).jpg

روند نتایج

گل‌گهر لیگ را به بدترین نحو ممکن آغاز کرد. این تیم تازه به لیگ برتر صعود کرده، تیمی در کلاس این بازیها آماده نکرده بود. نتایج ضعیف باعث شد تا با وینگو بگوویچ سرمربی که تیم را به لیگ برتر آورده بود قطع همکاری شود و زودترین برکناری لیگ نوزدهم در هفته ششم شکل گیرد. با آمدن مجید جلالی این تیم سر و شکل بهتری پیدا کرد ولی برای جدا شدن از قعر جدول کافی نبود. گل‌گهر در شانزدهمین بازی خود موفق به کسب اولین پیروزی شد که این بیشترین زمانی است که تیمی در اولین حضور خود در لیگ برتر برای نخستین پیروزی صبر می‌کند.

در نقل و انتقالات نیم فصل دوم، مسئولین گل‌گهر هزینه زیادی متحمل شدند تا این تیم را متحول کنند. یونس شاکری، احمدرضا زنده‌روح، گادوین منشا، احمد موسوی، میلاد کمندانی خریدهای گل‌گهر بودند که باعث شدند گل‌گهر نیم فصل دوم متفاوتی تجربه کند و به تدریج از قعر جدول فاصله گیرد. اوج کار شاگردان جلالی در ۵ هفته پایانی بود که با متوسط ۲.۲ امتیاز در هر بازی بالاتر از همه مدعیان بهترین تیم لیگ بود و در نهایت گل‌گهر نه تنها از سقوط گریخت بلکه ناباورانه در رده‌های میانه جدول ایستاد.

https://uupload.ir/files/gjfd_17926_(38).jpg

 

نظرات

نظر دهید