توتونی: بازی با گل‌گهر فقط برای برخی‌ها حساس است

واکنش مربی سپاهان به قرعه هفته اول

توتونی: بازی با گل‌گهر فقط برای برخی‌ها حساس است

مربی تیم فوتبال سپاهان به قرعه هفته اول این تیم در رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور مقابل گل‌گهر سیرجان، واکنش نشان داد.

به گزارش کرمان ساکر؛ مجتبی توتونی مربی تیم فوتبال سپاهان در گفتگویی با خبرنگار "ورزش سه" در رابطه با قرعه تیم فوتبال سپاهان در بازی های لیگ بیستم و مصاف با گل گهر در هفته اول این مسابقات گفت: ما از 10 روز پیش تمرینات پیش فصل را شروع کردیم و تمرکزمان بیشتر روی فاز بدنسازی بوده است. در فاصله ای که تا شروع لیگ داریم، تمرکزمان روی کارهای بدنی خواهد بود، چون مشکلاتی در این زمینه در آسیا داشتیم.
او سپس ادامه داد: در مرحله دوم با توجه به تغییراتی که در روش بازی کردن تیم ایجاد کرده ایم، سعی داریم این تفکرات را به کادر فنی انتقال دهیم. سعی داریم روش جدید را به درستی تفهیم کنیم تا در مسابقات به مشکل نخوریم.


توتونی در رابطه با دیدار دوستانه برابر ذوب آهن اضافه کرد: این یک بازی تدارکاتی مناسب برای تیم بود که بچه ها کارشان را خوب انجام دادند و جای امیدواری هست که در روزهای آینده روزهای بهتری را با کمتر شدن نواقصی که داریم، برای سپاهان رقم بزنیم.


بخش بعدی حرف های مربی سپاهان در رابطه با قرعه کشی لیگ و مصاف با گل گهر در هفته اول بود و گفت: خب هفته اول با تیم گل گهر بازی داریم و از این جهت که کادر فنی فصل گذشته سپاهان در این تیم مشغول به کار هستند، ممکن است حساسیت‌هایی برای برخی ها داشته باشد ولی ما باید شرایط عاطفی کار خودمان را داشته باشیم و با آرامش کار خودمان را انجام دهیم تا به اهدافی که داریم و موفقیت در لیگ است، برسیم.


سوال بعدی از توتونی در رابطه با شرایط سپاهان در بازی های آسیایی بود و اینکه تیم فعلی چقدر به خواسته های کادر فنی نزدیک شده است. مربی سپاهان در واکنش به این سوال اینطور توضیح داد: در مورد بازی های آسیایی خیلی قضاوت کردن سخت است. ما دو کار می توانستیم در این بازی ها انجام بدهیم. یکی اینکه با توجه به اینکه تازه تیم را تحویل گرفته بودیم، برویم و با همان روش قبلی تیم بازی کنیم؛ که البته این روش برای تیم های حریف ما کاملا شناخته شده بود، چون فیلم بازی های ما را دیده بودند. کار دومی که می توانستیم انجام بدهیم این بود که علاوه بر سورپرایز کردن حریفان به دلیل شیوه جدید بازی، روش بازی تیم را هم تغییر بدهیم. هر چند تمرین زیادی در این مورد نداشتیم و فقط تئوری به بچه ها می گفتیم که می خواهیم حفظ توپ بیشتری داشته باشیم و تا حدود زیادی بچه ها موفق به انجام این کار شدند. به نظرم بازی های خوبی انجام دادیم و در مجموع از عملکرد تیم راضی هستیم.


توتونی در مورد شخصیت محرم نویدکیا که در کلاس های مربیگری‌اش شرکت داشته، اینطور حرف زد: محرم نویدکیا کاریزمایی دارد که برای همه شناخته شده است. محبوبت او میان هواداران سپاهان و همینطور مجموعه باشگاه سپاهان بر کسی پوشیده نیست و این یک نکته خیلی مهم و حیاتی برای یک مربی است که مجموعه یک باشگاه به او اعتماد داشته باشند و او را بپذیرند. پس گام اول را با توجه به کاریزمایی و مقبولیتی که دارد، برداشته است.


دستیار نویدکیا سپس به خصوصیات شخصیتی او اشاره کرد و گفت: محرم شخصیت آرامی دارد و خیلی به کارش علاقمند است. چیزی که در چند هفته اخیر مشاهده کرده‌ایم، اینکه برای کارش خیلی وقت می‌گذارد و دوست دارد تا یاد بگیرد و پیشرفت کند. اینکه چه کارهایی باید انجام بدهد را مطالعه می‌کند و گاهی هم از دوستانی که اطرافش هستند، می پرسد تا زودتر یا بگیرد و پیشرفت کند. این امید هست که در آینده بتواند روند مثبتی را طی بکند.

 

مربی تیم فوتبال سپاهان سپس به لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد و به نکته مهمی اشاره کرد. او در پاسخ به این سوال که چرا محرم نویدکیا به عنوان سرمربی تیم در کنار زمین خیلی آرام به نظر می‌رسد، گفت: به نظرم این یکی از نکات مثبت یک مربی است که بتواند آرامش خود را حفظ کند. اینکه مربی در کنار خط داد و بیداد راه بیندازد و هیجان کاذب ایجاد کند، مورد قبول هیچ عقل و منطقی نیست و به نظرم با شخصیت آرامی که دارد، آرامش را به تیمش منتلق کرده است. البته نباید انتظار داشته باشیم که در سال اول مربیگری همه چیز ایده آل جلو برود. او در حال برداشتن گام های اول مربیگری است و خوب هم این کار را پیش می برد و ما هم به عنوان اعضای کادر فنی هر کاری برای موفقیت او از دستمان بربیاید انجام خواهیم داد.

 

توتونی سپس در پاسخ به این سوال که آیا کادر فنی تیم از نحوه فعالیت باشگاه در پنجره تابستانی رضایت دارد یا خیر، عنوان کرد: خب ما مشکلاتی را در برخی پست ها داشتیم ولی با توجه به اینکه موجودیت فوتبال ایران همینی است که مشاهده می‌کنیم، راه دیگری نداریم. ما در چند پست نیازهایی داشتیم که به همین دلیل مرتفع نشد ولی بازیکنانی که در اختیار داریم اگر با آنها خوب کار کنیم، می‎‌توانند عملکرد خوبی ارائه کنند.


او سپس در مورد قانون ممنوعیت ورود بازیکنان و مربیان خارجی اضافه کرد: به هیچ وجه این تصمیم به صلاح فوتبال کشور نیست ولی ورود بازیکنان خارجی هم باید به نحوی باشد که قابلیت های تازه ای به تیم اضافه کنند؛ نه اینکه بازیکنی بیاوریم که فقط دلار بگیرد و برود. بی شک بازیکنان با کیفیت، بازیکنان ایرانی هم بهتر می شوند و می‎‌تواند این موضوع به فوتبال ایران کمک کند.

نظرات

نظر دهید