حضور 39 تیم ورزشی از کرمان در لیگ برتر کشور

حضور 39 تیم ورزشی از کرمان در لیگ برتر کشور

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به حضور 39 تیم ورزشی از کرمان در لیگ برتر کشور اشاره کرد و گفت: بیش از ۶۰ درصد این تیم‌ها، طی پارسال توانسته اند، صاحب سکو و رتبه باشند.

به گزارش کرمان ساکر؛ نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان کرمان با حضور پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان، تقی زاده مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان و مدیران و روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.


این نشست با محوریت تبیین سیاست های اطلاع رسانی، برنامه ریزی بزرگداشت هفته نیروی انتظامی، برنامه ریزی بزرگداشت هفته تربیت بدنی و ورزش، ارائه برنامه های کمیته های تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی فضای مجازی مکتب سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در این جلسه ضمن عرض تسلیت ایام پایانی ماه صفر و رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) به حضور 39 تیم ورزشی از استان کرمان در لیگ برتر کشور اشاره کرد و گفت: در استان کرمان ۳۹ تیم ورزشی در لیگ برتر کشور در رشته های مختلف حضور دارند که این، استان کرمان را در جنوب شرق کشور متماییزکرده است.

او افزود: هم اکنون تفاوت بسیار زیادی با خیلی از استان‌های کشور به لحاظ کمی و کیفی داریم با توجه به اینکه بیش از ۶۰ درصد این تیم‌ها، طی پارسال توانسته اند، صاحب سکو و رتبه باشند.

پاریزی ابراز امیدواری کرد: استان کرمان بتواند در کنار تمام قضاوت های ناعادلانه و غیرمنصفانه ای که در کشور می‌شود، این سطح شادابی، نشاط، تحرک، افتخار و اقتداری که در حوزه ورزش دارد را در کشور به رخ همه بکشد.
او تصریح کرد: از مجموع ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر فوتبال کشور، دو ‌تیم از استان کرمان هستند.

پاریزی بیان داشت: البته پارسال، یکی از تیم های ما با یک تفاضل گل کمتر نتوانست صعود کند که اگر این اتفاق افتاده بود ما هم اکنون سه تیم از استان کرمان را در لیگ برتر کشور داشتیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه اکنون دو تیم از استان کرمان در رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشور حاضر خواهند شد، گفت: بدین ترتیب، تیم مس رفسنجان که با قهرمانی اش در لیگ یک کشور، صعودش را قطعی کرد و در کنارش، گل گهر سیرجان که از پارسال در لیگ برتر کشور حضور داشت، نمایندگان استان کرمان در فصل جدید هستند.
پاریزی افزود: دررقابت های لیگ یک فوتبال نیز دو تیم مس کرمان و آرمان گهر سیرجان و در رقابت‌های لیگ دسته دوم کشور سه تیم از استان کرمان حضور دارند.

او تصریح کرد: در رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور هم دو تیم شهرداری بم و شهرداری سیرجان حضور دارند که شهرداری بم توانسته هفتمین سال متوالی قهرمانی اش را در لیگ برتر بانوان تکرار کند.

پاریزی بیان داشت: این حضور پررنگ تیم های کرمانی در لیگ های مختلف کشور باید پوشش مناسب داده شود تا موجبات انگیزه ی جوانان در استان را فراهم کند و بتوانیم در کنار این انگیزه، شادابی و نشاطی که ایجاد می کنیم، شاهد حداقل آسیب های اجتماعی در سطح جامعه باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه هفته تربیت بدنی و ورزش از 26 مهرماه تا 2 آبان ماه برگزار می شود، به تشریح برنامه های این هفته پرداخت و گفت: امسال با توجه به وضعیت کرونا، عمده برنامه‌هایمان رویکرد شان حوزه فعالیت همگانی ورزش است که با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی انجام خواهد شد.

پاریزی با اعلام اینکه بیش از ۵۸ برنامه فرهنگی ـ ورزشی در دستور کار داریم، افزود: این برنامه ها در هفته تربیت بدنی به همت ادارات ورزشی جوانان ۲۳ شهرستان استان، بیش از ۴۸ هیئت ورزشی در استان و بیش از هزار هیئت ورزشی در سطح شهرستان های استان ‌انجام خواهند شد.

او تصریح کرد: در هفته تربیت بدنی، ۷ پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۸۳ میلیارد ریال افتتاح خواهیم کرد که ۱۳ هزار و ۵۹۰ متر مربع به سرانه فضای ورزشی استان اضافه خواهد شد.

پاریزی با بیان اینکه در هفته گذشته ۱۳ خانه ورزش روستایی در روستاهای استان تجهیز شد، بیان داشت: تجهیز و افتتاح ۱۴ خانه ورزش روستایی را نیز طی هفته تربیت بدنی در روستاهای استان شاهد خواهیم بود و امیدواریم این کارها در حوزه روستایی سبب شادی و نشاط شود.

او از مدیران و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی خواست: در زمینه ی فعالیت های ورزشی که به مناسبت های مختلف انجام می دهند با اداره کل ورزش و جوانان استان و هیئت های ورزشی هماهنگ باشند.

نظرات

نظر دهید