مصاحبه مشترک عاطفه رضایی و سحر زمانی درباره قهرمانی

دغدغه مالی نداشتیم

مصاحبه مشترک عاطفه رضایی و سحر زمانی درباره قهرمانی

سرمربی و کاپیتان تیم فوتسال بانوان مس رفسنجان گفتگویی را انجام داده اند.

به گزارش کرمان ساکر، تیم فوتسال بانوان مس رفسنجان موفق شد با برتری ۶ بر صفر درمجموع دو بازی رفت و برگشت فینال لیگ برتر فوتسال بانوان مقابل سایپا عنوان قهرمانی را کسب کند. این تیم در سال اول حضورش در لیگ برتر در جایگاه پنجم قرار گرفت. مسی‌ها سال گذشته نایب‌قهرمان شدند و امسال با ارائه بازی بهتر عنوان قهرمانی را کسب کردند تا مشخص شود این تیم پله‌پله به‌سمت موفقیت گام برداشته و طبعا بخش زیادی از این قهرمانی را مدیون عاطفه رضایی سرمربی خود است. همچنین سحر زمانی موفق شد در بازی برگشت ۳ گل برای مس به ثمر برساند و نقش مهمی را در قهرمانی تیمش ایفا کند. گفت‌وگوی با سرمربی و بازیکن مس رفسنجان را در ادامه می‌خوانید.

لیگ بالاخره بعد از مدت‌ها برگزار شد و شما هم به عنوان قهرمانی رسیدید. شرایط را چطور می‌بینید؟

رضایی: ۳ سال پیش که در لیگ دسته اول بودیم فقط فکرمان این بود که راهی لیگ برتر شویم. فکر نمی‌کردیم بتوانیم به عنوان قهرمانی برسیم، اما توانستیم در این ۳ سال جایگاه خوبی را در لیگ برتر کسب کنیم. ما امسال فقط ۳ باخت داشتیم.

زمانی: من ۴ سال است با تیم مس هستم و احساس می‌کنم از همان سال گذشته لیگ بانوان متفاوت شده و امسال در سطحی بالاتر برگزار شد. ما در هر ۲ بازی رفت و برگشت فشار زیادی را تحمل کردیم، مخصوصا در بازی آخر، اما یاد گرفتیم تحمل کنیم که جواب زحمات‌مان را گرفتیم. ما در جریان بازی توسط مهسا کمالی به گل رسیدیم و ۳ گل بعدی را من زدم که فکر می‌کنم ۲ گل آخر در فاصله ۲-۳ دقیقه اتفاق افتاد.

فکر می‌کنید چه چیزی باعث موفقیت مس در ۳ سال اخیر شد؟

رضایی: برای موفقیت باید همه چیز باشد؛ اسپانسر، کادر فنی خوب، بازیکنان پرتلاش و… . باشگاه مس چندین سال است از بانوان حمایت می‌کند، اما امسال این حمایت بسیار ویژه بود. هدف ما این بود که قهرمان شویم. ما در لیگ امسال هم بازیکنان باتجربه را دراختیار داشتیم هم از بازیکنان جوان و بومی در تمرینات استفاده می‌کردیم. فقط با بازیکنان بومی امکان قهرمانی نبود.

بهترین بازی‌تان مقابل چه تیمی بود؟

رضایی: بردی که مقابل هیات خراسان در بازی برگشت نیمه‌نهایی داشتیم باعث شد راهی فینال شویم. بازی با حفاری که با تساوی به پایان رسید، اما بازی بسیار جذابی بود.

پدیده‌ای هم در لیگ دیدید که بخواهید معرفی کنید؟

رضایی: من در همه مسابقات تمام توجهاتم را به تیم خودم می‌دهم و فقط بچه‌های خودم را می‌بینم، اما امسال بازیکن خوب در همه تیم‌ها داشتیم. در تیم خودمان هم بازیکنان خوبی داشتیم، اما دروازه‌‌بان‌مان باتوجه به اینکه جوان بود، فوق‌العاده بازی کرد.

لیگ امسال در بحران کرونا برگزار شد، شرایط را چطور دیدید؟

زمانی: ما در خانه به مدت ۲ ماه تمرینات بدنسازی داشتیم. دوست داشتیم لیگ برگزار شود، اما نه در ماه تیر و مرداد. البته باز هم تابع دستورات باشگاه بودیم که چه بگوید. خوشبختانه به خیر گذشت.

رضایی: موضوع کرونا باعث شد ما در سکوت و بدون حضور تماشاگران جام قهرمانی را بالای سر ببریم، اما همین که قهرمان شدیم خوب است و از این اتفاق خوشحالیم.

دغدغه بانوان همیشه مسائل مالی بوده، در این خصوص توضیح دهید.

زمانی: دستمزد ما با تیم‌های مردان قابل‌مقایسه نیست، اما مس همیشه حمایت خوبی از ما داشته است. آنها به هر قولی که دادند عمل کردند.

خیلی از مواقع شاهد اعتراض مربیان به داوری بودیم. از سطح داوری در لیگ امسال راضی بودید؟

رضایی: داوران هم مانند ما اشتباهاتی داشتند. با اینکه سطح داوری در فینال بسیار بالا بود، اما شاهد سوت‌های اشتباه در طول لیگ بودیم. باید برای مسابقات مهم داوری را انتخاب کنند که حرف و حدیث نباشد. مثلا برای بازی ما با هیات خراسان صحبت‌های زیادی مطرح شد.

کدام تیم حاضر در لیگ ازنظر شما خوب بسته شده بود؟

رضایی: فکر می‌کنم امسال سایپا هم مربی و هم بازیکنان بسیار خوبی داشت.

با توجه به بازی‌هایی که امسال داشتی فکر می‌کنی سال آینده به تیم ملی دعوت شوی؟

زمانی: من چندبار به تیم ملی دعوت شدم، اما هیچ بازی‌ای نکرده‌ام. درواقع بازیکن ملی نیستم. آرزوی هر بازیکنی است که روزی لباس تیم ملی را بپوشد، من هم همین‌طور هستم. من هنوز جا برای پیشرفت دارم.

برنامه‌تان برای سال آینده چطور است؟

رضایی: فعلا لیگ تازه تمام شده و از این قهرمانی لذت می‌بریم.

زمانی: هنوز مشخص نیست لیگ برگزار می‌شود یا خیر. اولویت من سال آینده هم مس است، اما بازهم باید ببینیم شرایط چطور پیش می‌رود.

نظرات

نظر دهید