حمید گلزاری؛ ستاره‌ای که کلید صعود به دست دارد

گلزن‌ترین هافبک ایران از تیم ربیعی

حمید گلزاری؛ ستاره‌ای که کلید صعود به دست دارد

درست همانند فصل گذشته، حمید گلزاری یکی از تاثیرگذارترین مهره‌های لیگ یک است و در آستانه قهرمانی دیگری در این لیگ و در استان هشت قرار دارد.

به گزارش کرمان ساکر، روز گذشته مس رفسنجان موفق شد در هفته بیست و هشتم لیگ یک میهمانش رایکا را با سه گل شکست بدهد تا قدم مهم دیگری به سوی قطعی کردن صعود و همچنین قهرمانی این فصل بردارد. در این بازی تحرکات مس رفسنجان در زمین رایکا تا آخرین دقیقه نیمه اول راهی به دروازه پیدا نکرد اما یک لحظه غفلت بازیکنان رایکا پشت محوطه جریمه فرصت شوتزنی را در اختیار حمید گلزاری قرار داد و این هافبک گلزن قبلا بارها نشان داده فرصت سوز نیست و توانست با شوتی دیدنی که با برخورد به پای مدافع رایکا تغییر جهت کمی هم داد، گل اول بازی را به ثمر برساند.

شوت بی نقص گلزاری باعث شد لایه‌های دفاعی رایکا در نیمه دوم باز شود و فضا برای زدن گل‌های بیشتر برای مس نیز فراهم شود. گلزاری که در نیمه اول با انتقال توپ از دفاع به حمله نقش ویژه و مهمی در تاکتیک محمد ربیعی داشت، در نیمه دوم باز هم به محوطه جریمه نفوذ کرد و روی ارسال خوب محمد پورمحمد توانست با ضربه سر دقیق گل دوم خودش و تیمش را بزند تا خیال مسی‌ها از بابت سه امتیاز خانگی تا حد زیادی راحت شود.

گلزاری با دو گلی که زد، حالا 11 گله شده و در رده دوم جدول گلزنان و در یک قدمی علی خدادادی قرار گرفته است. ارزش کار گلزاری به این دلیل بیشتر می‌شود که او فاصله زیادی با دروازه دارد و وظیفه‌اش شکل‌دهی به بازی تیم در خط میانی است اما او با نفوذهای به موقع و سریع به محوطه جریمه یکی از خطرناک‌ترین هافبک‌های لیگ یک و فوتبال ایران محسوب می‌شود و بی تردید محمد ربیعی همانند وینکو بگوویچ خشنود از حضور چنین بازیکنی در ترکیب تیمش است.

گلزاری فصل گذشته نیز یکی از بهترین‌های لیگ یک بود و بارها در ترکیب وینکو گلزنی و گلسازی کرد اما بعد از صعود به لیگ برتر به مانند آذرباد و آوخ جایی در لیست لیگ برتری وینکو نداشت و ترجیح داد همچنان در فوتبال استان کرمان و این بار در مس رفسنجان بازی کند. حالا او به نظر راضی است که برای دومین سال متوالی در صعود یکی دیگر از تیم‌های استان هشت به لیگ برتر نقش کلیدی ایفا می‌کند و هیچ بعید نیست حتی به عنوان یک هافبک، صاحب عنوان آقای گلی شود.

حقیقتا گلزاری 28 ساله مهره‌ای فوق موثر در ترکیب تیمی است که می‌خواهد به لیگ برتر صعود کند و او فاصله زیادی با دومین صعود ندارد.

نظرات

نظر دهید