پیشنهاد قرایی به فدراسیون: لیگ یک متمرکز انجام شود

صعود دو مس برای فوتبال کرمان حیاتی است

پیشنهاد قرایی به فدراسیون: لیگ یک متمرکز انجام شود

رییس هیات فوتبال استان کرمان که ارتباط خوبی با مقامات فدراسیون و سازمان لیگ دارد، اعلام کرد هفته گذشته طرح برگزاری بازی‌ها را به صورت متمرکز در قالب یک پیشنهاد به فدراسیون ارائه کرده است.

به گزارش کرمان ساکر و به نقل از برنا، علی قرایی در تشریح این طرح اظهار داشت: باتوجه به حساسیت موجود و نظر به اینکه دو تیم مس از شانسِ بالایی برای صعود به لیگ برتر برخوردار هستند، دنبال و پیگیر این موضوع هستیم که هرجور شده بازی‌های لیگ دسته اول ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: انشااله صعود هر دو تیم هم استانی، موجی از شادی را برای هواداران و مردم خوب استان کرمان به ارمغان خواهد آورد و با این صعود، مس، به جایگاه واقعی خود، یعنی بالاترین سطح فوتبال کشور می‌رسد.

قرایی با بیان اینکه طرحی برای برگزاری بازی‌ها به فدراسیون فوتبال ارائه داده‌ام که مورد موافقت اولیه هم قرار گرفته است، بیان کرد: درخصوص نحوه برگزاری بازی‌ها، همه چیز موکول شده به این که چه زمانی ، ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه برگزاری بازی‌ها را بدهد.

وی افزود: با توجه به اینکه دو تیم خوب مس در صدر جدول لیگ دسته اول هستند و برای استان کرمان، ادامه لیگ دسته اول مهم و حیاتی است چرا که این فصل با توجه به آنچه از شروعش رخ داده، می‌تواند به لطف خدا منتهی به صعود هر دو تیم از استان کرمان باشد.

قرایی با اشاره به این موضوع  که با توجه به پراکنش ویروس کرونا و آغاز موج دوم شیوع به نظر نمی‌آید ستاد مقابله با کرونا زودتر از اواخر اردیبهشت اجازه تمرین به تیم‌ها بدهد، گفت: اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا، در این زمان هم اجازه دهد حداقل سه هفته نیاز است، تیم‌ها خود را آماده بازی‌ها کنند و در خوش‌بینانه ترین حالت، بازی‌ها از اواسط خرداد شروع می‌شوند.

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان اضافه کرد: بنده برای برگزاری بازی‌ها پیشنهادی داشتم و آن را هفته پیش به سازمان لیگ ارائه دادم که اگر بازی‌ها در این زمان بخواهد برگزار شود برای اینکه آن‌ها به سرانجام برسند، تنها راه ممکن این است هر دو یا سه روز بازی برگزار شود و این برای تیم‌ها غیرممکن است که بخواهند بین شهرها رفت و آمد کنند، پس بهترین راه این است بازی‌ها به صورت متمرکز  برگزار شود.

قرایی با بیان این که باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کرد و حتما نواقصی در عمده طرح‌های ارائه‌شده هست که همه را راضی نگه نمی‌دارد، تصریح کرد: پیشنهاد دادم سه استان را در نظر بگیریم و تیم‌ها با هزینه خودشان در این سه استان مستقر شوند و هر دو یا سه روز بازی کنند.

وی ادامه داد: مثلا سه استان خراسان رضوی، اصفهان و هرمزگان که تیم در لیگ دسته اول ندارند می‌تواند انتخاب معقولی باشند. علی‌ایحال با در نظر گرفتن‌ جمیع جهات و با همفکری نخبگان بهترین تصمیم گرفته شود.

نظرات

نظر دهید