کرونا دشمن تاریخ سازی هندبال کرمان

رییس فدراسیون تصمیم قریب الوقوع را اعلام کرد

کرونا دشمن تاریخ سازی هندبال کرمان

در حالی که هنوز تکلیف از سر گیری رقابت‌های ورزشی در جهان و ایران مشخص نیست اما رییس فدراسیون هندبال در میان تمام سردگرمی‌ها از تصمیم احتمالی فدراسیون برای تکلیف بازی‌های لیگ برتر پرده برداشت.

به گزارش کرمان ساکر، باید منتظر نیمه اسفند و اطلاعیه شماره هشتم ستاد مبارزه با کرونا در ورزش باشیم تا لیگ‌های ورزشی کشور تکلیف خود را بدانند. هر روز گمانه زنی‌هایی در خصوص ادامه یا عدم ادامه لیگ‌ها وجود دارد و ورزشکاران و مربیان هم در مصاحبه‌های خود عمدتا روی ادامه بازی‌ها تاکید می‌کنند اما به هر حال طرح این صحبت‌ها فقط در حد گمانه زنی است و کسی از آینده مبهم ورزش ایران و حتی جهان خبر ندارد.

در حالی که عمده توجهات به فوتبال و ادامه بازی‌های لیگ برتر و لیگ‌های دسته پایین‌تر است اما در رشته‌های دیگر هم گمانه زنی‌ها در حال انجام است و به نظر می‌رسد دیگر فدراسیون‌های ورزشی بتوانند زودتر از فدراسیون فوتبال نظر نهایی خود را در رابطه با برگزاری بازی‌ها اعلام کنند. نظیر فدراسیون هندبال که علیرضا پاکدل رییس این فدراسیون در مصاحبه جدید خود از تصمیم احتمالی برای لغو بازی‌ها خبر داده است.

پاکدل به خبرگزاری ایسنا گفته: نظر شخصی من این است که با توجه به شرایط موجود در کشور به دلیل کرونا مسابقات لیگ برتر را ادامه ندهیم بهتر است. با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی تا پایان فروردین ماه ادامه لیگ برتر بار مالی زیادی برای باشگاه ها به وجود می آورد. بازیکنان باید مجددا بدنسازی کنند و اردو بگذارند. در این شرایط ادامه مسابقات لیگ برتر ۹۸، لیگ سال بعد را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. البته این‌ها نظر شخصی من است.

وی با بیان اینکه باید این موضوع را با مسئولان باشگاه‌ها بررسی کرده و به نتیجه برسیم، افزود: من معتقد هستم که در این شرایط قادر نیستیم لیگ برتر را ادامه دهیم. البته باید مسابقات تیم‌های پایین جدولی را ادامه دهیم تا تیم سقوط کننده به دسته یک مشخص شود، اما مسابقات هشت تیم بالای جدول با توجه به در پیش بودن مسابقات آسیایی جوانان و نوجوانان، جام باشگاه‌های آسیا و همچنین آغاز لیگ ۹۹  انجام نشود بهتر است. ادامه لیگ سبب آسیب به بازیکنان و همچنین باشگاه‌ها خواهد شد و باید این موضوع را با مسئولان باشگاه ها بررسی کرده و به نتیجه برسیم.

پاکدل در پاسخ به این سوال که وضعیت تیم‌های قهرمان و نایب قهرمان چه خواهد شد گفت: تقریبا وضعیت سه تیم نخست مشخص است. موضوع انجام نشدن مسابقات هنوز قطعی نشده و باید با باشگاه‌ها صحبت و شرایط را بررسی کنیم. باشگاه‌ها نمب توانند تا تیر در کوران مسابقات لیگ ۹۸ باشند و بعد شهریور، لیگ ۹۹ آغاز شود. باید با باشگاه‌ها صحبت کنیم اگر به جمع بندی رسیدیم نهایی خواهد شد. ولی تقریبا تیم‌های نخست مشخص هستند.

به هر حال به نظر می‌رسد صحبت‌های رییس فدراسیون زمینه سازی برای اعلام تصمیم نهایی باشد. در این صورت تیم هندبال مس کرمان بیشترین ضربه را متحمل می‌شود که تصمیم به توقف بازی‌ها مانع ثبت قهرمانی این تیم خواهد شد. قهرمانی که بعد از سال‌ها نصیب هندبال کرمان می‌شود و آرزوهای شیرین هندبال کرمان را نابود می‌کند و تنها پاداشی که به درخشش هندبالیست‌های مس تعلق می‌گیرد، معرفی به عنوان یکی از نماینده‌های ایران در جام باشگاه‌های آسیا است؛ چراکه احتمال صدرنشینی و قهرمانی تیم مس بسیار بالا بود و کمتر تیمی با این مسئله مخالفت می‌کند.

نظرات

نظر دهید