مهدی تیکدری‌، آچار فرانسه تراکتور

موفق هم در دفاع و هم در حمله

مهدی تیکدری‌، آچار فرانسه تراکتور

تیکدری‌نژاد ۱۲ بازی در دفاع راست، ۳ بازی به عنوان بال راست، ۴ بازی به عنوان دفاع چپ و در بال چپ و دفاع میانی هم هر کدام یک بار بازی کرد.

به گزارش کرمان ساکر؛ مهدی تیکدری‌نژاد را با تجربه بازی در هر دو سمت زمین و هر دو بخش تهاجمی و تدافعی، و البته حضور به عنوان مدافع مرکزی در یک بازی، می‌توان آچار فرانسه تراکتور دانست. بازیکن 23 ساله‌ای که بیشتر از هر نقطه از زمین به سمت راست خط دفاعی خو کرده است. او در یک آمار جالب در هر 21 بازی این فصل تراکتور از ابتدا در زمین بازی حضور داشته است و فقط رشید مظاهری دقایق بیشتری از او برای تراکتور بازی کرده است. ۱۲ بازی در دفاع راست، ۳ بازی به عنوان بال راست، ۴ بازی به عنوان دفاع چپ و در بال چپ و دفاع میانی هم هر کدام یک بازی.

 عملکرد مهدی تیکدری‌نژاد با نمره متریکا 6.76 همراه بوده و با این نمره او هشتمین بازیکن برتر تراکتور است. او در این فصل 3 پاس گل هم ثبت کرده است و بعد از شجاعی گل‌سازترین بازیکن این تیم است. 2 پاس گل وقتی به عنوان مدافع چپ در زمین حضور داشت و یک پاس گل هم در نقش بال راست. در شرایطی که پیش‌تر هم گفته شد دفعات بیشتری در سمت راست بازی کرده است. نکته حائز اهمیت درباره عملکرد او در پست‌های مختلف این است که در بازی‌هایی که به عنوان بال راست یا چپ بازی کرده نمرات بهتری هم گرفته است و میانگین نمرات او بالای ۷ است.

تیکدری به طور کلی در 52 درصد نبردهای این فصل برنده بوده است. بر اساس داده‌های متریکا، او به طور میانگین در هر 90 دقیقه (6.3) نبرد پیروز داشته، در تکل موفق با میانگین 1.5 تکل موفق در هر بازی رتبه سوم را در میان بازیکنان تراکتور داشته و با دقت پاسی نزدیک به ۸۶درصد همین رتبه را در سالم رسانده پاس‌هایش به بازیکنان خودی دارد. او از این چندپستی بودن خود البته ضرر هم نکرده و با تغییرات مربیان در تراکتور هم‌چنان با حفظ کیفیت و توانایی‌اش در بازی کردن در پست‌های مختلف در هر دوره تراکتور جایگاهش را جفظ کرده است.

نظرات

نظر دهید