ربیعی: به بازیکنان روحیه خودباوری تزریق کردیم

امیدوارم مس در ورزشگاه جدید در لیگ برتر بازی کند

ربیعی: به بازیکنان روحیه خودباوری تزریق کردیم

محمد ربیعی از دلایل صدرنشینی تیمش می‌گوید؛ اینکه از همان ابتدا باور صعود را به تیمش تزریق کرده و این برای صدرنشینی کافی است.

به گزارش کرمان ساکر و به نقل از فرتاک ورزشی، در این روزهایی که لیگ دسته یک تعطیل است به سراغ محمد ربیعی سرمربی موفق تیم صدرنشین مس رفسنجان رفتیم تا گفت‌وگویی مفصل با او انجام دهیم،متن این گفت و گو را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید؛

*تنها ۱۲ روز فرصت برای بستن تیم داشتم

تیم مس رفسنجان در ابتدا نزدیک به دوازده روز قبل از شروع مسابقات بسته شد که فکر میکنم نهایت دحربه خودم را در این چند سال گذشته روی جذب نفرات تیم به کار بستم با توجه به اینکه زمانی که من هدایت تیم مس رفسنجان را بر عهده گرفتم در بازار نقل و انتقالات بازیکن زیادی بدون تیم باقی نمانده بود که در نهایت سعی کردم بازیکنانی را مد نظر قرار دهم که تجربه کار کردن با من را داشته باشند یا بازیکنانی که با تجربه بودند و من اطلاعات کاملی از آن ها داشتم جذب شوند.

*قدم به قدم پیش رفتیم

از این مساله هم نباید غافل شد که همزمان چند کار را باید باهمدگیر جلو می‌بردیم ولی بیشتر از همه‌ی اینها که باعث شد تیم در شرایط خوبی قرار بگیرد این بود که تیم در یک مسیر نظم و همدلی جلو رفت با توجه به روابطی که بین من و بازیکنان،همکاران و مدیران باشگاه قرار بود این مساله هم به ما کمک کرد و در نهایت به نظرم قدم به قدم جلو رفتن از عوامل مهم پیشرفت ما بود.

*روحیه خودباوری به بازیکنان تزریق کردم

از روز های اول حضور در مس رفسنجان یک باور را در ذهن بچه ها سعی کردم ایجاد کنم که آنهم این بود که یک سری موارد همیشه دست یافتنی هستند به شرط اینکه تلاش و کوشش خود را بالا ببرید و با توجه به همین موضوع بسیاری از بازیکنان به خود باوری و جنگندگی خاصی برای به دست آوردن هدفمان رسیدند.

*حق شهر رفسنجان حضور یک تیم در لیگ برتر است

شهر رفسنجان به نظر من خدمات شایانی را به کشور ارایه داده است و به نظر من مردم نجیب شهر رفسنجان مستحق این هستند که یک تیم در لیگ برتر فوتبال داشته باشند با توجه به اینکه کارخانه مس هم در نزدیکی شهر رفسنجان حضور دارد و جز این شهرستان محسوب می‌شود و تمام دغدغه ها و مواردی که مربوط به زندگی در این منطقه است تحت الشعاع کارخانه صنایع مس است پس حق مردم رفسنجان این است که از این پتانسیل استفاده کنند.

*حمایت تماشاگران از ما مثال زدنی است

مردم رفسنجان در این فصل خیلی ویژه از تیم مس حمایت کردند و شور و شوق وصف نشدنی در این شهر برپا شده است آنهم پس از یک دهه حضور این تیم در لیگ دسته یک که در این فصل از یک تیم عادی تبدیل به یک تیم مدعی شده است.

*امیدوارم استادیوم جدید رفسنجان به لیگ برتر برسد

در بحث سخت افزار هم اتفاقاتی در حال رخ دادن است،رتبه‌ی کنونی ما هم علتی شد تا ساخت ورزشگاه رفسنجان سرعت بیشتری بگیرد که تا به امروز این ورزشگاه پیشرفتی ۷۵ درصدی داشته است و طبق قولی که ریاست مجموعه  اعلام کردند در تیرماه این ورزشگاه فاز نخستش که استادیوم فوتبال است به بهره‌برداری می‌رسد و  حتی تا در روزهای پایانی سال صندلی های ورزشگاه هم نصب شد اما شیوع بیماری کرونا باعث شد کمی روند فعالیت به وقفه افتاد و به نظرم این استادیوم مهیای میزبانی تیم ها در لیگ برتر است.

*بزرگترین آفت انسان موفق غرور است

هر زمانی واژه غرور در جایی که در مسیر پیشرفت قدم بر‌می‌دارد اتفاق بیفتد آنجا با پسرفت و رکود مواجه خواهد شد چه یرای یک شخص یا یک مجموعه و تیم باشد،خودم و مجموعه تیم به این مساله واقف هستیم که اگر کمی غرور داشته باشیم باید خودمان را برای شکست آماده شویم که تجربه‌اش را در همین فصل داریم به همه‌ی بازیکنان اعلام کردم و باز در همین جا می‌گویم بزرگترین آفت انسان موفق غرور است،ما تمام انرژی خود را می‌گذاریم تا در هر دیدار با نهایت تلاش به میدان برویم تا در نهایت قدمی برداریم تا به هدفمان نزدیک شویم چون سختی هایی ریادی تا به اینجا کشیده‌ایم و مطمعن هستم در ادامه باید دقت و عملکرد خود را ده برابر بیشتر کنیم به اضافه اینکه باید آماده هرگونه انعطافی باشیم.

*سلامت جامعه و بازیکنان برای ما مهم است

ما در این فصل نزدیک به سه،چهار مرحله بعد از اینکه بحث بیماری کرونا به میان آمد برنامه‌ای از سوی سازمان لیگ اعلام می‌شد که ماهم طبق آن تمرینات تیم را برنامه ریزی می‌کردیم و در نهایت بالاخره ماهم تمرینات تیم را تعطیل کردیم تا منتظر اعلام برنامه جدید سازمان لیگ باشیم،قطعا افرادی که در سازمان لیگ هستند در این کار از من با تجربه هستند و امیدواریم با یک برنامه ریزی مناسب سلامت جامعه و بازیکنان که برای ما بسیار مهم است را در نظر بگیرند.

*سال فوتبالی ۹۸ برای من خوب بود

سال ۹۸ از نظر فوتبالی و پذیرفتن هدایت تیم مس رفسنجان و اتفاقات مثبتی که همراه این تیم رخ داده برای من جذاب بود اما می‌توانم این را اذعان کنم که مهم ترین اتفاق در این سال نکه داشتن تیم مس رفستجان در یک شرایط ایده‌آل بوده است.

*امیدوارم شادمانی جای غم و غصه را در سال ۹۹ بگیرد

آرزوی سلامتی دارم برای همه مردم کشورم و همه‌کسانی که زندگی سختی دارند و امیدوارم در این سال در شرایط ایده‌آلی به سر ببرند و بر خلاف سال ۹۸ که همراه با غصه های فراوانی بود امیدوارم در سال ۹۹ برعکس شود و شادمانی جای آن را بگیرد و همچنین امیدوارم لطف خداوند شامل من و مجموعه‌ مس شود و این تیم در شرایطی قرار گیرد تا در این سال جشن صعود به لیگ برتر را همراه با مردم رفسنجان ببینیم.

*از مجموعه مس کمال قدردانی و تشکر را دارم

مدیر عامل مس جناب صدرمحمدی،مدیر عامل باشگاه جناب آقای زین الدینی و رئیس هیئت مدیره باشگاه دکتر ارسلان و عوامل باشگاه که به علت تعداد بالای این افراد برای اینکه نام کسی از قلم نیفتد از همه‌ی آنها تشکر می‌کنم.

نظرات

نظر دهید