پاسخ‌های صریح پیمان نصیری؛ زمان خداحافظی و احتمال ریاست

هیات دو و میدانی نیاز به آرامش دارد

پاسخ‌های صریح پیمان نصیری؛ زمان خداحافظی و احتمال ریاست

همین که خبر واگذاری مسئولیت هیات دو و میدانی به پیمان نصیری منتشر شد، پس از آن هم ابهاماتی به وجود آمد که برنامه او برای آینده چیست. نصیری اما خیلی شفاف‌تر از حد تصور به سوال‌های متداول پاسخ داده است.

به گزارش کرمان ساکر، با پایان دوره ریاست 4 ساله مهدی طبیب زاده در هیات دو و میدانی استان کرمان، مسئولان ورزشی استان باید هرچه سریع‌تر فرد جدیدی را به عنوان رییس یا سرپرست این هیات انتخاب می‌کردند. در این زمان برگزاری انتخابات عملا امکان پذیر نبود اما فدراسیون دو و میدانی و اداره کل ورزش و جوانان استان تصمیم مهمی را برای واگذاری مسئولیت این هیات گرفتند و پیمان نصیری که نیازی به ارائه بیوگرافی او نیست، به عنوان سرپرست این هیات مهم ورزشی انتخاب شد؛ انتخابی از جنس دو و میدانی که به هر حال با توجه به مقبولیت نصیری در میان ورزشکاران این رشته، مثبت قلمداد می‌شود و باید منتظر عملکرد قهرمان پارالمپیکی ایران و کرمان در حیطه مدیریت باشیم. این قبول مسئولیت از سوی پیمان نصیری بهترین بهانه برای کشف تصمیم‌ها و اهداف او بود که نصیری در مصاحبه با "کرمان ساکر" به سوالات مختلف پاسخ داده که در ادامه می‌خوانید.

خیلی‌ها درخواست کردند و من این مسئولیت را قبول کردم

پیمان نصیری در پاسخ به اولین سوال که چرا این سمت را قبول کرد و چه پروسه‌ای در این باره طی شد، اظهار داشت: اینکه این پیشنهاد داده شد اول به لطف آقای پاریزی مربوط است که من را لایق این مسئولیت دانستند و همینطور مسئولان فدراسیون دو و میدانی. 4 سال دوره ریاست آقای طبیب زاده به پایان رسیده بود و باید مسئول جدید هیات در قالب رییس یا سرپرست معرفی می شد و به هر حال یک نفر این مسئولیت را بر عهده می گرفت. در یک سال اخیر خیلی از ورزشکاران و مسئولان هیات شهرستان ها به من اصرار کردند که وارد هیات شوم و سرانجام متقاعد شدم و الان هم برای کمک آمده ام. 5 سال پیش هم این پیشنهاد به من داده شد و حتی حکم من را برای هیات شهرستان کرمان زدند اما رفتم و گفتم کنار بچه ها هستم اما نمی توانم این مسئولیت را قبول کنم.

هرکسی در هیات ساز خودش را می‌زد

این مدال آور افتخارآفرین ادامه داد: اتفاقاتی در این سال ها در هیات رخ داده که خوب نبود. همه زحمت می کشند اما کسی که مقتدرانه جلوی اتفاقات و حواشی را بگیرد، نبود. یکی از مهمترین دلایلی هم که من آمدم همین بود. آقای طبیب زاده انسان خوبی هستند اما به خاطر مشغله فراوان خود نمی توانستند تمام و کمال در هیات حاضر باشند. یادم می آید این مسئله را قبل از اینکه دوره جدید ریاست خود را آغاز کنند، اعلام کردند. تصور می کردند که هیات را می توان با دبیر و نایب رییس اداره کرد و خودشان هم باشند اما متاسفانه این تصور درست نبود. به هر حال ایشان پست مهمی دارند و رییس اتاق بازرگانی هستند و دو و میدانی هم چون ماده‌های زیادی دارد ایشان نمی توانستند در هیات حضور فعالی داشته باشند. در این هیات هر کسی ساز خودش را می زد و عده ای چه موافق و چه مخالف دردسر ایجاد می کردند. وقتی هم با روسای هیات ها صحبت می کردیم سردرگم بودند و می گفتند نمی دانیم باید چکار کنیم! هیات نیاز به آرامش دارد و اول باید آرامش را برقرار کنیم. امیدوارم بتوانیم کارهای خوبی انجام بدهیم و حس خوب ایجاد کنیم. همه باید کمک کنند و مطمئنم اتفاقات خوبی رخ می دهد. به هر حال من از جنس ورزش هستم و انتظار دارم از الان به بعد دیگر بهانه ای نباشد و همه تلاش کنند.

اصراری ندارم حتما در پارالمپیک باشم

نصیری که با ثبت رکورد در جاکارتا توانست سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو را کسب کند، در پاسخ به اینکه آیا قبول مسئولیت موقت هیات در کنار آمادگی برای حضور در توکیو روی تمرکزش تاثیر منفی ندارد، گفت: من باید قبل از بازی‌ های پارالمپیک در مسابقاتی که زیر نظر IPC برگزار می شود شرکت کنم. کمیته پارالمپیک به دلیل مشکلات اقتصادی تصمیم گرفته سهمیه ها را کم کند و در این بازی ها رکوردگیری می شود و سهمیه قطعی می شود. همه چیز دست خودم است اما اگر احساس کنم وجودم برای دو و میدانی در هیات مفید است فضا را برای جوانان باز می کنم. اصراری ندارم که حتما در بحث قهرمانی باشم و از نظر من مهم این است که آدم هر جا کار می کند باید تاثیرگذار باشد و حس خوبی به مردم بدهد. مردم دوست ندارند چهره یک قهرمان در ذهنشان با یک اتفاق بد عوض شود. الان هم بحث هیات و پارالمپیک را در دو طرف قرار می دهم و اگر وجودم برای هیات خوب باشد هیات را انتخاب می کنم. اگر ببینم می توانم در توکیو مدال بگیرم قطعا می روم اما اگر حس کنم سفرم به توکیو دستاوردی ندارد قطعا نمی روم. من به اندازه کافی مدال گرفته ام و نباید صرفا به سفر رفتن اکتفا کرد.

بعد از طلای هانگژو خداحافظی می‌کنم

ورود به اتاق مدیریت در شرایطی که پیمان نصیری سال‌هاست در دو و میدانی حضور داشته است، اینطور به نظر می‌رساند که او قصد خداحافظی از ورزش حرفه‌ای دارد؛ وی با تایید این موضوع گفت: من بحث خداحافظی ام را به بعد از بازی های آسیایی 2022 هانگژو چین موکول کرده ام. من در آسیا حریف قدرتمندی ندارم و گرفتن مدال طلا برای من راحت تر از پارالمپیک است. برای همین بعد از بازی های آسیایی از ورزش حرفه ای خداحافظی می کنم.

هدف گیری ریاست هیات در برنامه‌های نصیری؟

در پایان از او سوال کردیم آیا برای انتخابات آینده هیات دو و میدانی کاندیداتوری خود را اعلام می کند یا خیر، گفت: من اگر ببینم توانایی‌اش را دارم قطعا در انتخابات شرکت می کنم.

نظرات

نظر دهید