قول مساعد دبیر کل به متولدین ٧٩ فوتبال ایران

استوری مشترک شکوری و محمدی درباره فوتبال پایه

قول مساعد دبیر کل به متولدین ٧٩ فوتبال ایران

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال به بازیکنان رده های پایه برای ایجاد شرایطی عادلانه قول مساعد داد.

به گزارش کرمان ساکر؛ ابراهیم شکوری با انتشار یک استوری  در اینستاگرامش نوشت:«با توجه به پیغام ها و تماس های مختلف در خصوص شرایط تیم های پایه (بخصوص متولدین ٧٩) و رعایت عدالت و انصاف ، موضوع توسط کمیته جوانان و کمیته فنی و توسعه فدراسیون و در جهت توسعه فوتبال مجددا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت اتخاذ تصمیمات جدید به اطلاع عموم خواهد رسید.»

بر اساس مصوبه کمیته فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا در دسامبر سال 2019  قرار  شد شرایط سنی مسابقات رده های پایه منطبق با استانداردهای فیفا و AFC تنظیم شود. بر این اساس اگررده  سنی  حضور در تیم های ملی نوجوانان و جوانان زیر 16 و 19 سال بود  از این دوره رده زیر 17 و 20 سال تعریف می شود.

اکبر محمدی امروز در مصاحبه ای که با سایت فدراسیون فوتبال داشت ضمن بیان مطالب فوق گفته بود:«با توجه به شرایط جدید سنی که اعلام شده به سازمان لیگ پیشنهاد کردیم مجموعا مسابقات پایه در 10 رده سنی برگزار شود از رده زیر 12 تا 21 سال. در واقع برگزاری این مسابقات باعث می شود هیچ نسلی از بازیکنان را از دست ندهیم و در عین حال تیم های ملی قدرتمندی داشته باشیم» با این وصف به نظر می رسد که تداخل برنامه جدید با رده بندی سنی سال قبل به ضرر برخی از رده ها از جمله متولدین ٧٩ تمام می شود.

نظرات

نظر دهید