هندبالیست مس: مسئولان هم نمی‌دانند باید چه کار کنند

تعطیلی‌ها باعث افت بدنی بازیکنان می‌شود

هندبالیست مس: مسئولان هم نمی‌دانند باید چه کار کنند

هندبالیست مس کرمان به تعطیلی لیگ که باعث بلاتکلیفی تیم‌ها شده انتقاد کرد.

به گزارش کرمان ساکر، مجتبی حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در مورد شرایط لیگ برتر هندبال ایران اظهار داشت: لیگ برتر امسال در دو گروه انجام شد و با پایان دور مقدماتی هشت تیم برتر به مرحله دوم راه یافتند. الان تمام تیم‌ها در یک سطح رقابت می‌کنند و با اختلاف کم بازی‌ها تمام می‌شود. البته با این وجود، وقفه طولانی‌مدت، باعث شده کمی از کیفیت مسابقات لیگ هندبال کم شود.

وی افزود: مسئولان برگزار کننده مسابقات نمی‌دانند چه کاری انجام می‌دهند. هر هفته یک برنامه‌ریزی دارند. بروز این اتفاق باعث شده تا خود ما هم بلاتکلیف باشیم. الان در شهر دیگری هستیم و نمی‌دانیم باید چه کاری انجام دهیم. امیدوارم هر چه زودتر تصمیمی گرفته شود تا بدانیم از چه زمانی قرار است مسابقات از سر گرفته شود. متاسفانه کیفیت لیگ هندبال نسبت به سال گذشته هیچ تفاوتی نکرده و باید تدابیری اتخاذ شود تا بار دیگر هیجان به لیگ برگردد.

بازیکن تیم هندبال مس کرمان گفت: تعطیلی‌هایی که به دلیل آماده‌سازی و حضور تیم ملی در انتخابی المپیک و قهرمانی جهان در لیگ به وجود آمد، باعث افت بدنی بازیکنان ملی و باشگاهی شد. برای حضور در لیگ باید یک بار بدنسازی و یک بار دیگر بدن خودمان را به اوج برسانیم و پیامد این اتفاق باعث شده بازیکنان در لیگ برتر با آسیب‌دیدگی زیادی مواجه شوند.

حیدرپور با اشاره به وضعیت بازیکنان قراردادهای بازیکنان هندبال اظهار داشت: شرایط هندبال طوری است که سقف قراردادهای بازیکنان لیگ برتر هندبال خیلی پایین است. همین اتفاق باعث شده تا خیلی از بازیکنان برای درآمدزایی بیشتر راهی تیم‌های اروپایی شوند. باید مسئولان بتوانند با جذب حامیان مالی قدرتمند شرایط را دوباره مانند گذشته کنند. تنها راه منبع درآمد بازیکنان حضور در تیم‌های باشگاهی است.

وی درباره اینکه مسئولان باید چه کار کنند تا هندبال در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ نتیجه خوبی کسب کند، خاطرنشان کرد: به نظرم استفاده درست از مهره‌ها در تیم ملی یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار به حساب می‌آید. کنار آن باید مسئولان اردو‌هایی را برای ما تدارک ببینند تا بتوانیم با تیم‌های بزرگ اروپایی بازی دوستانه انجام دهیم تا از این طریق هم بازیکنان با هم هماهنگ شوند و هم با بازیکنان خوب دنیا روبرو شویم. به هر حال نباید توقع داشت با انجام زمان کم تمرین به نتیجه خوبی رسید. داشتن یک برنامه مدون و هدفمند است که کمک می‌کند تا به نتیجه دلخواهی که می‌خواهیم برسیم.

نظرات

نظر دهید