آسیه پام: برای صعود فقط یک یا دو نقطه قوت نداشتیم

شرکت فولاد حمایت کرد و امیدوارم همچنان حمایت کند

آسیه پام: برای صعود فقط یک یا دو نقطه قوت نداشتیم

سرمربی تیم تاریخ ساز بانوان والیبالیست فولاد همدلی برای کسب موفقیت را مهمترین عامل صعود تیمش به لیگ برتر دانست.

به گزارش کرمان ساکر، تیم والیبال بانوان فولاد سیرجان ایرانیان موفق شد چند روز پیش به لیگ برتر والیبال کشور راه یابد تا به اولین تیم تاریخ والیبال بانوان کرمان تبدیل شود که به این افتخار رسیده است. به همین دلیل سیرجان ورزشی گفتگویی با آسیه بام سرمربی این تیم انجام داده که در زیر می خوانید.

ابتدا از خودتان و سوابقتان بگویید و چه شد که مربی فولاد شدید؟

با سلام من اهل رفسنجان هستم و سابقه سرمربیگری در لیگ دسته اول، لیگ برتر و مربیگری در تیم ملی والیبال زنان ایران در رده بزرگسالان و جوانان را در کارنامه داشتم و طی مذاکره‌ای با آقای شریف پور و مدیران شرکت فولاد در این فصل با بانوان این شرکت کار کردم و خداروشکر موفق شدیم در اولین فصل حضورمان قهرمان لیگ دسته اول شویم و به لیگ برتر راه پیدا کنیم.

از همان ابتدای فصل تیم را برای قهرمانی بسته بودید؟

هدف امسالمان فقط حضور در لیگ دسته اول بود اما نیم نگاهی هم برای قهرمانی داشتیم و هرچه جلوتر رفتیم هماهنگ‌تر شدیم و اتحاد تیمی و حمایت مدیران ما را به فینال و در نهایت قهرمانی رساند.

ترکیب و نفرات تیم را چند درصد بومی سازی کردید و جوان گرایی در تیم چطور بود؟

ما یازده بازیکن سیرجانی داریم و نه بازیکن هم از شهرهای کرمان، اصفهان، اراک، مشهد، شیراز و شهربابک در کنار ما بودند تا نقاط ضعف تیم را ترمیم کنیم و بازیکنان جوان زیادی هم داریم و چند نفر از آن‌ها تنها ۱۳ سال سن دارند.

از دلایل اصلی قهرمانی در لیگ بگویید و فکر می‌کردید که در سال اول قهرمان شوید؟

ببینید برای قهرمان شدن نمیشود به یک یا دو نقطه قوت تکیه کرد و تیمی که بخواهد قهرمان شود باید از مدیریت گرفته تا کادرفنی و بازیکنان همگی دست به دست هم دهند و تیم ما واقعاً تمام فاکتورهایی که ذکر کردم را داشت و در نهایت خداروشکر نتیجه این کار هم مشخص شد.

در لیگ برتر هم شما هدایت تیم را عهده دار خواهید بود؟ و اگر هستید چشم اندازتان چیست و چه انتظارات دیگری دارید؟

فعلأ طی مذاکراتی که داشته ایم مقرر شده که باشم و قطعأ اولین هدفمان این است که نماینده قابلی برای سیرجان باشیم و امیدواریم که بتوانیم انتظارات را برآورده کنیم، اما همچنان به حمایت بیشتر مدیران ارشد شرکت نیازمندیم.

صحبت پایانی؟

نیاز می‌دانم تشکر ویژه‌ای از جناب آقای شریف ‌پور رئیس هیئت والیبال سیرجان داشته باشم، همچنین از آقای فیض بخشیان که به خوبی به تعهدات خود عمل کردند و همچنین از هیئت والیبال استان، اعضای کادر فنی و بازیکنانم تشکر میکنم.

نظرات

نظر دهید