این گل گهرِ قلدر که نمی‌خواهد سقوط کند

تیم جلالی با کلید طلایی خروج از برزخ

این گل گهرِ قلدر که نمی‌خواهد سقوط کند

گل گهر در نیم فصل دوم با چند امتیاز مهم توانسته تصویر کاملا متفاوتی نسبت به نیم فصل اول داشته باشد و حتی از محوطه قرمز لیگ برتر هم خارج شده.

به گزارش کرمان ساکر، تنها یک راه پیش روی گل گهر وجود داشت تا بتواند توان خود را برای رقابت در لیگ برتر بیشتر کند. مسئله نقل و انتقالات حتی با وجود برد مقابل ماشین سازی در آخرین بازی قبل از تعطیلات هم نمی‌توانست از گل گهر را از موضع خود برای نقل و انتقالات پایین بیاورد. زمانی که باشگاه گل گهر به اشتباهاتش در ابتدای فصل اعتراف کرد که از اعتماد به وینکو پشیمان است، این پیام هم تلقین می‌شد که تیم مجید جلالی به عنوان یکی از تیم‌های پولدار لیگ برتر نقشه‌های زیادی در نقل و انتقالات نیم فصل در سر دارد.

گل گهر با بودجه بسیار خوب توانست شاه ماهی‌های نقل و انتقالاتی حتی فراتر از حد بقا در لیگ برتر را صید کند و تجربه‌ای که باشگاه گل گهر از نقل و انتقالات ابتدای فصل به دست آورده بود، باعث شد تیم مجید جلالی یک شبه و همراه با یک انفجار رسانه‌ای برنده بازار باشد. هرچند که ادامه تمرینات در تهران هم نباید در لابلای برگ‌های برنده گل گهر در بازار پنهان بماند.

هرچه که بود، گل گهر نشان داد بر خلاف نیم فصل اول ابزار لازم را برای رقابت فراهم کرده است و اصلا نمی‌خواهد در پایان فصل چهره شکست خورده‌ای داشته باشد و یک صعود را موقتی ببیند. گل گهر در چهار بازی نیم فصل دوم-بدون احتساب بازی نساجی که در شرایط نیم فصل اول گل گهر انجام شد- 6 امتیاز کسب کرده و این شاید برای یک تیم مدعی لیگ برتر به طور خاصی جذاب نباشد اما برای گل گهر که در نیم اول فقط 10 امتیاز گرفته بود، بی تردید بهترین آمار ممکن است که تداوم آن غیر قابل پیشبینی نیست.

گل گهر قبل از ورود به بازار زمستانی، میانگین 0.6 امتیاز از هر بازی را در اختیار داشت اما حالا با گذشت چهار بازی میانگین 1.5 امتیازی را به ثبت رسانده و اینجاست که تفاوت از سر و روی یک چهره پریشان مثل گل گهر می‌بارد. تیمی که فقط 7 گل زده بود در نیم فصل دوم 5 بار دروازه حریفانش را باز کرده و مهمتر از هر مسئله‌ای، زهر لازم را با درخشش مهاجمانش در بازی‌ها دارد. تقویت خط حمله مهمترین دغدغه جلالی بود که با کولاک زمستانی این روزها به نقطه قوت گل گهر تبدیل شده است.

اما برای اثبات شخصیت متفاوت گل گهر فقط پرداختن به آمار کافی نیست. این تیم در زمین هم قطعا به دنبال اتفاقات نیست که  توانسته چنین آماری را به ثبت برساند. کلید طلایی، قدرت گل گهر در تمام خطوط است و جالب اینکه تیم جلالی در چهار بازی خود سه بار از حریفانش پیش افتاده و هجوم برای برد را از مدت‌ها پیش برنامه ریزی کرده بود که حالا با سه امتیاز مقابل صنعت نفت در خارج از خانه و بهترین استفاده از شرایط نابسامان آبادانی‌ها، اعتماد به نفس بیشتر برای پیروزی‌های بیشتر هم به تیم جلالی تزریق می‌شود.

گل گهر به شکل محسوسی قلدرتر شده و در حال باز کردن درب خروج از برزخ است. با این امتیازات هنوز چیزی برای سیرجانی‌ها تمام نشده و حریفان از این پس با حواسی جمع مقابل این تیم قرار می‌گیرند. بازی مقابل استقلال و امتیازگیری از این تیم برای ادامه کار اهمیت دارد و استقلال نباید تصور کند این بار گل گهر یک تیم پر اشتباه به مانند بازی رفت خواهد بود.

نظرات

نظر دهید