صنعت نفت-گل‌گهر؛ مجید جلالی به 400 رسید

صنعت نفت-گل‌گهر؛ مجید جلالی به 400 رسید

مجید جلالی سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در دیدار این هفته گل‌گهر با صنعت نفت برای چهارصدمین بار هدایت یک تیم در لیگ برتر فوتبال کشور را تجربه کرد. کم می‌برد، کم می‌بازد و همیشه هست. او باسابقه‌ترین مربی تاریخ لیگ برتر بعد از قلعه‌نویی‌ست.

به گزارش کرمان ساکر؛ پیروزی در خانه صنعت‌نفت به دو دلیل می‌تواند بازی‌ای به یاد ماندنی برای مجید جلالی باشد. اول؛ کسب ۳ امتیاز حیاتی در راه نجات گل‌گهر و دیگری؛ رسیدن به یک حدنصاب شخصی جدید! جلالی در دیدار گل‌گهر با صنعت‌نفت برای چهارصدمین بار هدایت یک تیم در لیگ برتر را تجربه کرد. او دومین مربی است که به این حدنصاب رسیده. تا پیش از جلالی تنها امیر قلعه‌نویی موفق شده از این تعداد بازی عبور کند. تیم‌های تحت هدایت او در این ۴۰۰ بازی ۵۵۳ امتیاز (میانگین: ۱.۳۸ امتیاز از هر بازی) کسب کرده‌اند، ۵۰۵ گل زده‌اند و ۴۵۲ گل دریافت کرده‌اند.

۱۷ فصل، ۱۰ تیم و ۶ شهر
پاس (۵۱ بازی) ، شهید قندی (۱۲ بازی)، صبا (۴ بازی)، استقلال اهواز (۲۰ بازی)، فولاد خوزستان (۱۲۸ بازی) تراکتورسازی (۲۳ بازی)، سایپا (۵۸ بازی)، پیکان (۷۵ بازی)، نساجی ( ۱۵ بازی)، گل گهر سیرجان (۱۴ بازی) تیم‌های جلالی در لیگ برتر بوده‌اند. بهترین‌ عملکرد جلالی به همان فصل اول حضورش در لیگ برتر، یعنی دوره سوم این رقابت‌ها بر می‌گردد که پاس با هدایت او توانست ۴۵ درصد از مسابقاتش را با پیروزی پشت سر بگذارد و قهرمان لیگ شود. ضعیف‌ترین قسمت کارنامه جلالی در زمان حضور او در شهیدقندی یزد رقم خورد. جلالی بدون حتی یک پیروزی، تیم یزدی را در میانه راه ترک کرد و این تیم در ادامه فصل به دسته پایین‌تر سقوط کرد.

نقاط مثبت کارنامه جلالی
مجید جلالی در۱۶ تا از ۱۷ دوره اخیر لیگ برتر، تیم داشته و تنها در یک دوره از مسابقات غایب بوده است. عملکرد این مربی به گونه‌ای بوده که همیشه گزینه مطمئن برای تیم‌های رده متوسط لیگ برتری محسوب شده است. جلالی با ۵۵۳ امتیاز از نظر مجموع امتیازات پس از امیر قلعه‌نویی در رتبه دوم تاریخ لیگ برتر قرار دارد. او در اولین حضور خود در لیگ برتر به همراه پاس تهران موفق به قهرمانی شد که بزرگترین افتخار این سرمربی به شمار می‌آید. فولاد جلالی در هفته آخر لیگ هشتم با ارائه یک بازی جوانمردانه ذوب‌آهن مدعی را با ۴ گل شکست داد و سرنوشت قهرمان لیگ را تغییر داد. جلالی در این فصل در گل‌گهر موفق نشان داده و توانسته این تیم را بقا در لیگ برتر نزدیک کند.

نقطه تاریک کارنامه جلالی
باوجود ثبات و حضور طولانی‌ مدت در چرخه مربیان لیگ برتری، مجید جلالی در کسب نتیجه چندان موفق نبوده است. او در مدت حضور خود در لیگ برتر به طور میانگین ۱.۳۸ امتیاز در هر بازی بدست آورده و از این نظر بیست و ششمین مربیان موفق تاریخ این مسابقات است. تیم‌های جلالی به‌طور متوسط تنها ۳۵ درصد از بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند، یعنی چیزی حدود یک‌سوم بازی‌ها. یک عملکرد معمولیِ معمولی!

وضعیت فعلی
جلالی لیگ نوزدهم را بعد از خروج بگویچ ناکام از سیرجان شروع کرد و جای او را در گل‌گهر گرفت. او باوجود شروع نه‌چندان موفق در گل‌گهر، با خریدهای خوبی که در پنجره زمستانی انجام داد توانست این تیم را از منطقه سقوط جدا کند. گل‌گهر در ۵ بازی اخیر با جلالی شکستی نداشته است.

نظرات

نظر دهید