زنجان، سیرجان و قزوین در سودای لیگ برتری شدن

یک گزارش خواندنی از لیگ دسته اول

زنجان، سیرجان و قزوین در سودای لیگ برتری شدن

فصل جدید لیگ دسته اول از 7 مهر با جذابیت ها و حساسیت های خاص خود آغاز می شود.

به گزارش کرمان ساکر، مسابقات لیگ دسته اول فوتسال در شرایطی از ۷ مهرماه آغاز می‌شود که این رقابت‌ها با حساسیت‌هایی روبروست و با توجه به حضور چند مربی شاخص،سرمایه‌گذاری چند تیم برای صعود و گستره توزیع آن در شهرهای مختلف انتظار می‌رود هیجانی حتی تنه به تنه لیگ برتری‌ها را تجربه کنیم.

این فصل از رقابت‌های لیگ دسته اول با حضور ۲۱ تیم در دو گروه پیگیری می‌شود که گروه اول ۱۰ تیم و گروه دوم ۱۱ تیم را در خود دارد و تلاش برای حضور دو تیم از هر گروه در مرجله پلی‌آف از همان هفته اول شروع خواهد شد.

از نکات حالب این فصل غیبت نمایندگان مازندران، فارس، تبریز و قم است. عجیب‌تر اینکه استان فارس که فصل قبل سه تیم در لیگ دسته اول داشت این فصل حتی یک تیم هم ندارد تا نشان دهنده افول این استان در فوتسال باشد. همچنین اصفهان پس از صعود تیم هایپر شاهین شهر به لیگ برتر، در لیگ دسته اول بدون تیم خواهد بود.

برخلاف  لیگ برتر که شهر تهران در آن سهمیه‌ای ندارد و ستارگان ورامین تنها تیم متعلق به استان تهران است قلب فوتسال پایتخت در لیگ یک می‌تپد و ۶ تیم از تهران و اطراف در لیگ یک حضور دارند. فودکا، پاس، سفیر گفتمان و مقاومت از شهر تهران به همراه با شهرداری قرچک و پارسیان شهر قدس ۶ تیم متعلق به استان تهران هستند.

در لیگ دسته اول این فصل، با صعود هایپر شاهین‌شهر و غیبت رعد پداهند هوایی، شهر اصفهان پس از سال‌ها نماینده‌ای در مسابقات ندارد. اما از سویی زنجان، قزوین و سیرجان شهر‌هایی هستند که دو تیم در مسابقات دارند تا مشخص شود بعد از بهبهان و کرمانشاه این شهرها نیز خیز بلندی برای تیم‌داری در لیگ برتر برداشته‌اند. اسپیناس و خالص‌سازان از زنجان، گهر زمین و فولاد از سیرحان و کراپ و شهرداری نماینده‌های قزوین هستند.

استان‌های خوزستان و مرکزی هم با داشتن دو نماینده در لیگ یک به فکر افزایش سهمیه باشگاه‌های خود در لیگ برتر سال آینده هستند. دو تیم نفت امیدیه و نماسازان آبادان نماینده‌های خوزستان و شهرداری ساوه و ایرالکو اراک دو نماینده استان مرکزی در لیگ دسته اول هستند.

در کنار این تیم‌ها می‌تواند به شهرداری رشت نماینده استان گیلان، صنایع عذایی آرنوش نماینده استان اصفهان، هتل کاج مشهد نماینده استان خراسان رضوی، هیئت فوتبال کرمانشاه نماینده استان کرمانشاه و پاسارگاد شهرکرد نماینده استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد.

 

نظرات

نظر دهید